Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 22.09.2019 r. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Ocena:

Koncert Andrzeja Kołakowskiego

Koło 26.02.2019 11:11

Koncert Andrzeja Kołakowskiego

W dniu 24 lutego, w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Kole odbył się koncert Andrzeja Kołakowskiego, który rozpoczął VI Kolski Tydzień Żołnierzy Wyklętych.


Po wspólnym odśpiewaniu Hymnu, Pan Sławomir Grabowicz Prezes Stowarzyszenia „Kolscy Patrioci” poprosił Starostę Kolskiego Pana Roberta Kropidłowskiego o wypowiedzenie formuły rozpoczynającej Kolskie obchody Narodowego Święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pan Grabowicz wspomniał również, iż pomysłodawcą koncertu jest sam Pan Starosta, który korzystając z okazji podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia. Szczególne słowa podziękowania należą się członkom Stowarzyszenia „Kolscy Patrioci”, a także Kibicom Lecha zrzeszonym w FC Koło za wspaniałą lekcję historii. Osoby te poprzez organizację tego typu wydarzeń podtrzymują pamięć o historii naszego narodu.

Po zabraniu głosu przez Starostę, na "scenę" został poproszony Główny Gość uroczystości - Pan Andrzej Kołakowski. Wybitny piosenkarz i autor utworów przywracających pamięć o BOHATERSTWIE ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH i ich heroicznej walce o WOLNĄ I NIEPODLEGŁĄ POLSKĘ. Od wielu lat koncertuje w Polsce i za granicą, wykonując swoje piosenki o tematyce patriotycznej, przy akompaniamencie gitary. W 2017 roku postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pielęgnowaniu pamięci o najnowszej historii Polski, a w szczególności o dziejach Żołnierzy Niezłomnych. Bard Żołnierzy Wyklętych zarówno słowem, jak i muzyką przybliżył zebranym historię min. majora Józefa Kurasia ps. „Ogień” w przepięknej piosence pt. Epitafium dla mjr „Ognia” i pułkownika Łukasza Cieplińskiego w wyciskającym z oczu łzy utworze pt. „Łukasza Cieplińskiego list do syna”.

Na życzenie organizatorów Pan Kołakowski rozpoczął i zakończył swój występ piosenką - od lat śpiewaną podczas dotychczasowych kolskich obchodów Święta Żołnierzy Wyklętych - PRZYSIĘGĄ.

Po zakończeniu koncertu głos zabrał Starosta Kolski, który podziękował artyście, przekazując powiatowe gadżety na pamiątkę pobytu na Ziemi Kolskiej, a także zaprosił do wzięcia udziału w kolejnym Kolskim Tygodniu Żołnierzy Wyklętych. Pan Kołakowski przyjął zaproszenie i podziękował za bardzo miłe i ciepłe przyjęcie.

Prezes Stowarzyszenia „Kolscy Patrioci” podziękował wszystkim za udział w koncercie, jednocześnie zapraszając do udziału w kolejnych wydarzeniach w ramach Kolskiego Tygodnia Żołnierzy Wyklętych, który potrwa do 09 marca. Najbliższe wydarzenie odbędzie się już 01 marca. W tym dniu o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza Święta w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, a następnie o godz. 19.30 na placu przed Ratuszem Miejskim zapłonie „Płomień Niezłomnych”.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Centrum Kultury i Sztuki - Noc Kultury Andrzej Tomaszewski x 100 Trwają zapisy na warsztaty muzyczne z pARTyzantem!