Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 19.09.2019 r. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

Ocena:

Wielkopolskie Porównania Filmowe w KDK

Konin 26.02.2019 09:51

Wielkopolskie Porównania Filmowe w KDK

Kolejne Wielkopolskie Porównania Filmowe – Warsztat! 2019 odbędą się 6 kwietnia w Konińskim Domu Kultury. Porównania są przeglądem wielkopolskiej nieprofesjonalnej twórczości filmowej – imprezą otwartą dla miłośników kina i nieprofesjonalnych twórców filmowych.


Ich organizatorem są Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu i Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, które współpracując z Konińskim Domem Kultury w Koninie, stwarzają możliwość twórcom nieprofesjonalnym pokazania swoich najnowszych produkcji oraz zgłoszenia ponownie filmów niezakwalifikowanych w ubiegłym roku. Wielkopolskie Porównania Filmowe „Odbywają się w formie warsztatowej analizy operatorsko-reżyserskiej prowadzonej przez jurorów – profesjonalnych twórców filmowych, poprzedzonej projekcją danego filmu”. Tym razem, informuje Janusz Piwowarski z CK Zamek: – Życzliwej analizy warsztatowej dokona reżyser i operator Petro Aleksowski (zdjęcia do filmów m.in. Patryka Vegi) oraz Filip Kovcin, reżyser, montażysta, superwizor postprodukcji, wydawca i dziennikarz kwartalnika FilmPRO.

Dla najciekawszych propozycji filmowych organizatorzy przewidzieli finansowe Nagrody Główne. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku jedną z głównych nagród Wielkopolskich Porównań Filmowych otrzymali Jan Bobrowski i Sebastian Wałęsa z AKF Muza w Koninie za film „Republika Gosławicka”. Dwa lata wcześniej ich film „To był piękny zakład” został przyjęty do analizy, a zespół realizatorów (powiększony o Jakuba Ratajczaka i Pawła Michalskiego) nagrodzono książkami. Opiekunem merytorycznym i artystycznym młodych twórców był Andrzej Moś, filmowiec, animator AKF Muza i instruktor ds. filmu w Konińskim Domu Kultury, z którym też można się kontaktować w sprawie tegorocznych Wielkopolskich Porównań Filmowych (Konin, pl. Niepodległości  1, tel. centr. KDK  63/211 31 33 w. 33).
 
Tegoroczne Wielkopolskie Porównania Filmowe – Warsztat! 2019 zaplanowano na 6 kwietnia 2019, ale ostateczny termin dostarczenia filmów to 24 marca.

Tekst: Andrzej Dusza


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Marian Opania w salonie poezji Centrum Kultury i Sztuki - Noc Kultury Andrzej Tomaszewski x 100 Trwają zapisy na warsztaty muzyczne z pARTyzantem!