Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 18.11.2019 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza

Ocena: 1
1 0

Przesadzamy mówiąc miłość ?

Konin 11.02.2019 07:59

Przesadzamy mówiąc miłość ?

Tytułowe pytanie padło ze sceny wielokrotnie, a próbę odpowiedzi na nie podjęli śpiewający seniorzy, którzy wystąpili w koncercie ,Seniorzy dla miasta” zorganizowanym w Konińskim Domu Kultury. Koncert odbył się w niedzielę 10 lutego.


Piosenki i wiersze o miłości usłyszeliśmy w wykonaniu zespołów wokalnych: Jutrzenka, Tulipan oraz duetu wokalnego Ona i On z Klubu Mieszkańców działającego przy Konińskiej Spółdzielni  Mieszkaniowej, pod kierownictwem artystycznym Hanny Wojdak i muzycznym Roberta Strzyżykowskiego, gawędziarki Janiny Bednarskiej z Sompolna, akordeonisty Zenona Kosmalskiego z Konina, chóru Dominium ze Sławska po kierunkiem artystycznym  Sławomira Kaliszewskiego oraz zespołu Fantazja z KDK pod kierownictwem artystycznym Mirosława Grzanki.

O część artystyczną zadbały kierownik działu artystycznego KDK Małgorzata Kazuś oraz tancerki Teatru Tańca CODA Marta Merdzińska i Anna Czernej.

Śpiewający seniorzy na co dzień rozwijają swoje pasje i talenty artystyczne poprzez  aktywne
i twórcze spędzani czasu wolnego, są studentami  uniwersytetu III wieku, pełnią ważne społeczne  funkcje w  Radzie Seniorów działającej we współpracy z Prezydentem Miasta.         Coroczny koncert przybliża działalność kulturalną seniorów i prezentuje ich bogaty dorobek artystyczny. Jest także okazją do integracji. Wymiana doświadczeń i wspólna zabawa to również a może przede wszystkim zwiększenie poczucia własnej wartości i samooceny. Można powiedzieć, że śpiew to dla seniorów recepta na pogodę ducha i radość życia. Nie ma więc nic dziwnego w słowach piosenki ,,Pozwól mi” śpiewanej przez Andrzeja Zauchę:

Przesadzamy mówiąc miłość

Może to zaledwie gra

Nic się jeszcze nie zmieniło

Ledwo jedno drugie zna…

Seniorom, kierownikom zespołów wokalnych i chóru oraz organizatorom wydarzenia dziękujemy za cudowny, pełen miłości koncert. Do zobaczenia za rok.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Kino powraca do Sompolna DEBIUTY FILMOWE Kino w Pyzdrach - reaktywacja Z całym szacunkiem – to nie jest Złudzenie Kwiaty Bożeny Rychlewskiej w CKiS BLUESONALIA SKOŃCZYŁY ĆWIERĆ WIEKU „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” XII TRYPTYK ZADUSZKOWY „ NIE WSZYSTEK UMRĘ…” Nagrodzone monodramy JAN KONDRAK- KONCERT JUŻ W GRUDNIU