Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 14.11.2018 r. Imieniny: Emila, Laury, Rogera

Ocena:

Książka na Niepodległość

Konin 07.11.2018 10:17 (8 dni temu)

Książka na Niepodległość

Są książki „do poczytania”, „do pociągu”, „ na urlop”, „ na półkę „ , „ na prezent”. Nowa książka Jacka Wiśniewskiego, ( autora wcześniejszych książek o Koninie, między innymi : „Wspomnienia konińskiego adwokata”, „ Konin historia i współczesność”, „ Stary Konin”, „ Fabian Frankiewicz”), jest bez wątpienia książką  „ na rocznicę Niepodległości”, ale jest także książką, którą każdy, kto chce się mienić rodowitym Koniniakiem, nie tylko powinien przeczytać, ale i mieć w domowej biblioteczce.


Pierwszym walorem książki jest obszerne kalendarium ukazujące chronologicznie , od 1914 roku, wydarzenia, które doprowadziły do zawitania Niepodległości w Koninie. Kalendarium wzbogacone jest o biogramy, także tych konińskich, zmagań o Niepodległość.

Drugą część książki stanowi, napisany z dziennikarską, reporterską ,pasją opis, a właściwie reportaż z tragicznych wydarzeń 11 listopada, kiedy to na Placu Wolności zginęli młodzi ludzie. Opis ten, mimo , że jak się zastrzega autor, nie jest historykiem tylko dziennikarzem, zawiera wiele faktów i obrazów mało znanych nawet starym mieszkańcom Konina.

Trzecia, bardzo ciekawa część publikacji to  „ Pierwszy rok Niepodległości” ukazujący z jakim zapałem, z jaką mądrością i uczciwością wzięli się mieszkańcy Konina do budowy nowej władzy, nowych, wolnych warunków  życia.

Rozdział ostatni to relacja z wizyty w Koninie, pamiętanej przez współczesnych mieszkańców „ jak przez mgłę”, Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego.

Wszystkie rozdziały ilustrowane bogato , często niepublikowanymi, zdjęciami ze starego Konina, mapami i planami.

 

Wydawca: Firma Księgarska MAWI

Do nabycia w skięgarni na ulicy 3 Maja 2

Zamawiać można telefonicznie pod numerem 63 242 83 78 lub przez internet: www.mawi.konin.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Wspaniały koncert patriotyczny Refleksyjny nastrój drugiego dnia Tryptyku Zaduszkowego Koncert TAU Nagroda im. Księdza Romana Biskupa Andrzejewskiego dla Mazowsza Śpiewana historia Polski Koncert Moniki Urlik w Zagórowie Koncert w Rychwale - zaproszenie Książka na Niepodległość Debiuty 2018 Spotkanie z poetką - Danutą Olczak