Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2019 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena:

Seniorzy wracają do Biblioteki

Turek 10.10.2018 15:14

Seniorzy wracają do Biblioteki

Turkowscy Seniorzy, uczestniczący w funkcjonującym w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku Programie 50+, wracają po kolejnej wakacyjnej przerwie w mury naszej placówki. Nowy semestr rozpocznie się spotkaniem z Karolem Fornalczykiem – fotografem, miłośnikiem fotografii przyrodniczej.


Po wakacyjnej przerwie, Seniorzy rozpoczęli kolejny semestr. Gościem inaugurującego spotkania był fotograf – Karol Fornalczyk, który podzielił się z nimi swoją pasją. Pan Karol jest miłośnikiem fotografii przyrodniczej, w szczególności lubi uwieczniać na zdjęciach ptaki zamieszkujące Polskę, czy też wędrujące przez nasz kraj. Jego fotografie można było podziwiać podczas wystaw, organizowanych np. w Nadleśnictwie Turek i Muzeum Miasta Turku. Może się on również pochwalić zwycięstwami i wyróżnieniami zdobytymi w różnorakich konkursach. Fotografie turkowianina publikowane były m.in. przez Instytut Ochrony Przyrody PAN oraz Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, natomiast National Geographic Polska kilkakrotnie wybierało zdjęcia Karola Fornalczyka na zdjęcia dnia. Zapowiada się niezwykle interesujące spotkanie.

Do końca roku przed Seniorami jeszcze trzy spotkania związane z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę – jeszcze w październiku odbędą „żywą lekcję historii” z Panią Danutą Chmielewską, natomiast w listopadzie będą mieli okazję wysłuchać specjalnego Koncertu Kuby Michalskiego „Śpiewana historia Polski”, złożonego z piosenek Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej i wierszy polskich poetów oraz uczestniczyć w rozstrzygnięciu dwóch bibliotecznych Konkursów: na najciekawszą prezentację multimedialną pod hasłem „Sławne turkowianki 1918-2018” oraz „Piłsudski na plakaty”. W grudniu zaś nie lada gratka dla miłośników twórczości naszego lokalnego pisarza – Jarosława Klonowskiego i spotkanie z jego twórczością oraz, jak co roku, uroczyste spotkanie świąteczno-noworoczne.
Poza wykładami w ramach Programu funkcjonują Dyskusyjny Klub Książki, Biblioteczny Klub Filmowy i Warsztaty rękodzieła. Seniorzy uczęszczają również na kurs komputerowy, kurs języka angielskiego oraz uczestniczą w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” realizowanej w ramach współpracy Biblioteki z turkowskimi przedszkolami.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Wernisaż wspomnień i podziękowań Festiwalowy piątek pełen emocji! Festiwal miastu Koncert nad Wartą Powiat koniński inspiruje artystów malarzy Pierwszy Międzynarodowy Licheński Festiwal Muzyki Organowej Z planu filmowego Kino pod gwiazdami Dziś koniecznie do Kramska Dziś o 19 w Orchowie