Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 15.10.2018 r. Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

Ocena: 2
2 0

Janusz Wawrowski i Stradivarius

Konin 01.10.2018 11:55 (14 dni temu)

Janusz Wawrowski i Stradivarius

Ta niedziela (30 września) przeszła do historii Konina, naszego kraju i świata jako nadzwyczajnie koncertowa. Najpierw maestro Janusz Wawrowski, z towarzyszeniem Orkiestry Warsaw Players, na 333-letnich skrzypcach Antonio Stradivariego, zagrał wspaniały koncert w kościele pw. św. Wojciecha. Później koncertowo zagrali nasi siatkarze.


Koncert w konińskiej świątyni, najstarszej na prawym brzegu Warty i wybranej przez samego mistrza, przeszedł najśmielsze oczekiwania największych koneserów muzyki klasycznej. Brzmienie instrumentu, którego ambasadorem jest mieszkaniec naszego miasta, laureat Fryderyka – Janusz Wawrowski, na długo zapadło w uszy liczne zgromadzonych w kościele melomanów. Sam koncert pokazał kunszt naszych poprzedników w takim budowaniu wnętrz, by dźwięk docierał wszędzie, bez żadnych sztucznych wzmocnień.

Repertuar zagrany przez Janusza Wawrowskiego i wspaniałą młodzież tworzącą Orkiestrę Warsaw Players, w pełni zaprezentował zarówno możliwości wspaniałego instrumentu, jak i mistrza oraz jego uczniów.

Satysfakcji nie krył z tego powodu prezydent Konina Józef Nowicki, który dziękował Januszowi Wawrowskiemu za jeden z najpiękniejszych koncertów w historii miasta. Podziękowania skierował też do bpa Wiesław Meringa – ordynariusza włocławskiego, który objął honorowy patronat nad recitalem i był obecny w jego trakcie wraz z licznymi duchownymi. Prezydent Józef Nowicki podziękował też serdecznie ks. prał. Józefowi Wysockiemu, proboszczowi Parafii św. Wojciecha, która wraz z Miastem Konin oraz KDK była organizatorem niezwykłego wydarzenia kulturalnego. Koncert poprowadziła sopranistka Bogumiła Dziel-Wawrowska.

W niedzielnym koncercie uczestniczyli także parlamentarzyści i samorządowcy, ale przede wszystkim tłumy koninian, słuchający przepięknej muzyki również przed kościołem.

Koncert maestro Janusza Wawrowskiego na ponad 300-letnich skrzypcach Stradivariusa oraz Orkiestry Warsaw Players był hołdem dla naszej ojczyzny, obchodzącej 100-lecie niepodległości i odbył się w ramach projektu „Konin dla Niepodległej”.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


WIELKI SUKCES UCZENNICY DZIEWIĄTKI UROCZYSTOŚCI ODSŁONIĘCIA NAGROBRKA ANTONIEGO SZULCZYŃSKIEGO Szukałem Was… Zagórowski Tydzień Zakazanych Książek Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji Gali Czesławów Bracia Cugowscy z Big Bandem Miasta Turek TREvoci with Love w KDK Seniorzy wracają do Biblioteki Miejski Dom Kultury w Kole zaprasza na ZADUSZKI ARTYSTYCZNE Podziwiając historię Gminy Władysławów