REKLAMA - pomiń ją i przejdź dalej

Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.01.2019 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena:

Plener Malarski Malowniczy Malanów

Malanów 13.09.2018 10:18

Plener Malarski Malowniczy Malanów

„Malarstwo jest ukazaniem sobie i innym tego obrazu, który się w nas tworzy” Te słowa Stanisława Ignacego Witkiewicza bardzo dobrze oddają klimat tegorocznego spotkania z malarstwem. To już po raz dwunasty miłośnicy sztuki malarskiej mogli rozwijać swoje umiejętności w otoczeniu pięknej przyrody gminy Malanów. W dniach 8-9 września 2018 r. odbył się kolejny, XII Plener Malarski „Malowniczy Malanów”, a gościliśmy tym razem w urokliwej scenerii Młynów Miłaczewskich i Miłaczewka.


W sobotę artyści wraz z opiekunami udali się w te rejony aby uwiecznić na płótnach uroki tamtych krajobrazów. Uczestnicy pleneru mogli przekonać się, że praca w grupie osób o podobnych pasjach działa bardzo stymulująco a wspólne malowanie stworzyło przestrzeń wzajemnych inspiracji i wymiany doświadczeń. Artyści mogli też skorzystać z rad i merytorycznego wsparcia naszego gościa Romana Choinki. Wspólne malowanie zakończyło się ogniskiem, gdzie dyskutowano o plenerze i planowano go na przyszłość.

W niedzielne popołudnie artyści wraz ze swoimi rodzinami przybyli na plac przed gimnazjum aby zaprezentować efekty swojej pracy. Swoją obecnością zaszczycili nas wójt gminy Sławomir Prentczyński, zastępca wójta Piotr Cyls, ksiądz prałat Stanisław Płaszczyk, ksiądz Tomasz Smoliński, radna powiatowa i jednocześnie przedstawicielka sołectwa Miłaczewek Zofia Gruszczyńska oraz dyrektorzy placówek oświatowych. W roli konsultanta wystąpił pan Roman Choinka, a prezentację sprawnie poprowadziła Julia Maciejewska. Na wstępnie prezes stowarzyszenia Krystyna Sobczak pogratulowała wszystkim uczestnikom prac dokumentującym malownicze zakątki gminy oraz podziękowała strażakom z OSP Miłaczew za pomoc w organizacji pleneru, państwu Kubackim za udostępnienie malowniczego terenu, sołectwu Miłaczewek, członkom Stowarzyszenia Nadzieja pracownikom CKiBP. Następnie najmłodsi uczestnicy pleneru a byli nimi: Ola Stefaniak, Kornel i Tycjan Frątczak, Eliza Bryl i Julia Aleksander zaprezentowali swoje piękne prace.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Zespół SAN DAMIIANO w Wyszynie Konin: koncert kolęd w wykonaniu Eleni Noworoczny Koncert Kolęd w Rychwale HIP-HOP FEST IN TOUR 2019 Bitwa na szkoly Styczeń i luty w Teatrze na Peryferiach w Brzeźnie XIX Przegląd Kolęd i Pastorałek już za nami Mały Książę w Teatrze Piasku Seniorzy dla Miasta XVI Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej OSP w Kole