Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 24.03.2019 r. Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

Ocena:

Nowe wydawnictwo o Kole

Koło 24.06.2018 09:40

Nowe wydawnictwo o Kole

Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła serdecznie zaprasza na promocję publikacji pt.: "Miasto Koło, gdzie zabytki naokoło", autorstwa Krzysztofa Witkowskiego. Uroczystość odbędzie się w dniu 6 lipca br. w sali konferencyjnej hotelu "Mazurek" w Kole, od godz. 17.00


Książkę wydało Stowarzyszenie dzięki środkom pozyskanym z dotacji z Gminy Miejskiej Koło oraz od sponsorów prywatnych, a także dzięki bezinteresownej pomocy autorów zdjęć oraz tłumacza na język angielski, Pana Przemysława Walerjana.
 
Publikacja ma charakter 40-stronnicowego folderu. Jest dwujęzyczna (angielsko-polska) i ma za zadanie upowszechniać wiedzę o dziejach miasta i jego zabytkach.
 
Koło ma bardzo bogatą historię i wspaniałe zabytki, o których będziemy mogli przeczytać właśnie w tym wydawnictwie ilustrowanym pięknymi zdjęciami.
 
- Z tego co wiem miasto nie dysponuje na chwilę obecną podobnym, dwujęzycznym wydawnictwem, które mogłoby promować nasze miejscowe dziedzictwo historyczne. Koło to wyjątkowe miejsce, gdzie wszystkie najcenniejsze zabytki położone są w bliskiej odległości od siebie i same w sobie stanowić mogą, po rewitalizacji ruin zamku, gotowy produkt turystyczno-marketingowy - powiedział dr Krzysztof Witkowski, wiceprezes Stowarzyszenia.
 
- Chcemy, aby publikacja trafiła do jak najszerszego grona odbiorców, dlatego bezpłatne egzemplarze będą, już od połowy lipca, rozdawane mieszkańcom naszego miasta m. in. w wybranych punktach handlowych i usługowych - powiedział Grzegorz Mokrzycki, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Sukces na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Anny Jantar w Głownie Fryderyk dla Janusza Wawrowskiego Fryderyk dla Xxanaxx Kolorowo na Glince Artur Barciś czyta Osiecką i Młynarskiego Nagrody recytatorów Na ludowo Zapraszamy na poetyckie salony Aparatki zaprszają Najlepsza w interpretacji Norwida