Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.01.2019 r. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Ocena: 1
1 0

Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych Kleczew 2018

Kleczew 05.06.2018 13:30

Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych Kleczew 2018

Na kilka godzin Kleczew stał się w poniedziałek 4 czerwca powiatową stolicą tańca. Wszystko za sprawą kilkuset dzieci, które przyjechały na 10. Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych. 


W tym roku Międzypowiatowy Przegląd przerósł oczekiwania nawet samych organizatorów. Wystarczy wspomnieć , że w kleczewskim Centrum Kultury wystąpiło 620 tancerzy z powiatu konińskiego, ale także z innych wsi, miasteczek i miast województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, czy łódzkiego.

Jubileuszowy przegląd rozpoczął się na kleczewskim rynku, skąd barwny korowód taneczny prowadzony przez grupy mażoretek, przemaszerował do kleczewskiego Centrum Kultury. Tam przez kilka godzin grupy prezentowały swoje umiejętności, wymieniając się spostrzeżeniami i wzajemnie się dopingując.

W poniedziałek na parkiecie domu kultury zaprezentowało się 46 zespołów, które oceniało jury w składzie: dr Dariusz Skrzydlewski, komisarz Regionu Centralnego Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF. Katarzyna Łapaj, instruktorka tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie oraz Klaudia Dutkiewicz instruktorka tańca w Konińskim Domu Kultury.

Jako organizatorzy zdecydowaliśmy nie odrzucać w tym roku żadnego zespołu, a dzięki wsparciu gminy Kleczew i licznych sponsorów mogliśmy przyjąć wszystkich niezwykle gościnnie – mówi Danuta Plucińska z konińskiego Starostwa Powiatowego. – Popularność tańca jest nadal bardzo duża, a wiele szkolnych zespołów nie znajduje przestrzeni do prezentacji swoich umiejętności. Przegląd wypełnia tę lukę i pokazuje, że nawet w małej, wiejskiej szkole, prowadzona przez instruktora grupa tańczących dzieci, potrafi przygotować niezwykle ciekawy układ taneczny – dodaje Danuta Plucińska.

Laureaci Międzypowiatowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Tanecznych KLECZEW 2018

Kategoria: Taniec ludowy
I miejsce – ZPiT Władysie z Kórnika za tańce kurpiowskie
II miejsce – ZTL Kościelec – za tańce wielkopolskie
III miejsce – ZPiT Władysie II z Kórnika – za suitę opoczańską
 
Kategoria: Różne formy tańca
I miejsce – Zespół „Perełka” ze Ślesina za układ pt. „Pole”
II miejsce – „Dance Avenue” z Brzeźna za układ pt. „Sen Pandory”
III miejsce – Zespół KEEP z Wągrowca – za układ „Mix House i Dancehall”
 
Wyróżnienia:

  1. ZTL „Uśmiech” z Liśca Wielkiego
  2. Grupa Tańca Nowoczesnego KIE
  3. Zespół „Revolta”
  4. Mażoretki „New Wave”
  5. Mażoretki „SIGMA”
  6. Mażoretki „Charme”
  7. Zespół CDN MINI2
  8. Zespół „Takt”
  9. Zespół „Lawina”
  10. Zespół Folklorystyczny „Łęczycanie”

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Konin: koncert kolęd w wykonaniu Eleni Noworoczny Koncert Kolęd w Rychwale HIP-HOP FEST IN TOUR 2019 Bitwa na szkoly Zespół SAN DAMIIANO w Wyszynie Styczeń i luty w Teatrze na Peryferiach w Brzeźnie XIX Przegląd Kolęd i Pastorałek już za nami Mały Książę w Teatrze Piasku XVI Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej OSP w Kole Seniorzy dla Miasta