Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 23.01.2019 r. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ocena: 2
2 0

Koncert chóru z Tbilisi

Koło 14.05.2018 15:09

Koncert chóru  z Tbilisi

W sobotnie popołudnie (12 maja) w kościele klasztornym Nawiedzenia NMP w Kole odbył się koncert męskiego chóru „Ertoba” z Tbilisi. Gruzińscy artyści zaśpiewali kilkanaście utworów ludowych i religijnych, a także zaprezentowali pokaz tradycyjnego tańca, za co wielokrotnie byli nagradzani gromkimi oklaskami. Gościem honorowym wydarzenia był J.E. Ilia Darchiashvili - ambasador Gruzji w Polsce.


Tuż przed godziną 17.30 przed kościołem ojców bernardynów przedstawiciele Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej „Kołowrotek” oraz ks. kanonik Józef Wronkiewicz - proboszcz miejscowej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przywitali Pana Ambasadora, który już po raz trzeci w ostatnim czasie przybył do naszego miasta. Następnie wszyscy uczestniczyli w Mszy św., podczas której gości z Gruzji przywitał gwardian klasztoru bernardynów o. Henryk Hajzler.
 
Bezpośrednio po Eucharystii rozpoczął się koncert, podczas którego chór „Ertoba”, który tworzy dziesięciu mężczyzn zaprezentował kilkanaście wzruszających utworów w języku gruzińskim. Słuchacze, którzy przybyli do świątyni mogli wysłuchać zarówno utworów o charakterze ludowym, a także - religijnym, które wykonywane są podczas nabożeństw w cerkwiach na Zakaukaziu. Przyjazd chóru z Tbilisi do Koła był możliwy dzięki zaangażowaniu i wsparciu J.E. Ilii Darchiashvilego - ambasadora Gruzji w Polsce.
 
W koncercie, obok Pana Ambasadora i wielu mieszkańców Koła, uczestniczyli także: poseł na Sejm RP Leszek Galemba, przewodniczący rady miejskiej Artur Szafrański oraz radni powiatowi i miejscy.
 
Organizatorami koncertu była prezes Kołowrotek Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej Katarzyna Hamiga oraz prezes Regionalnego Towarzystwa Melioracyjnego w Koninie Zenon Siwiński, przy współpracy z gwardianem klasztoru bernardynów o. Henrykiem Hajzlerem i proboszczem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ks. kanonikiem Józefem Wronkiewiczem.
 
Bogata galeria fotografii z koncertu jest dostępna pod adresem: https://www.fb.com/kolskafara/
 
Marcin Nowacki


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zespół SAN DAMIIANO w Wyszynie Konin: koncert kolęd w wykonaniu Eleni Noworoczny Koncert Kolęd w Rychwale Bitwa na szkoly HIP-HOP FEST IN TOUR 2019 Styczeń i luty w Teatrze na Peryferiach w Brzeźnie XIX Przegląd Kolęd i Pastorałek już za nami Mały Książę w Teatrze Piasku Seniorzy dla Miasta XVI Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej OSP w Kole