Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 19.10.2018 r. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Ocena:

Słowiański jazz w ratuszu

Konin 14.05.2018 15:02

Słowiański jazz w ratuszu

Słowiański jazz rozbrzmiewał porywająco (12 maja) w sali ratuszowej, podczas koncertu „Muzyka w Ratuszu. Prezydent miasta zaprasza”. Stało się tak za sprawą dwójki nadzwyczajnych muzyków - Pawła Zielaka - saksofon i Dominika Rosłona - wibrafon.


Na prośbę organizatorów artyści zaprezentowali polską muzykę filmową m.in. W. Szpilmana, H. Warsa, J. Petersburskiego, K. Komedy, A. Kurylewicza, W. Korcza i J.A.P. Kaczmarka (co było pięknym lokalnym akcentem).

Koncert zgromadził dużą ilość słuchaczy, którzy z ogromną radością i nieskrywaną nostalgią wysłuchali znanych tematów oraz wyrafinowanych improwizacji muzyków. Pełna paleta barw i znakomite poczucie czasu artystów sprawiły, że koncert będzie długo pamiętany.

Honory gospodarza miejsca pełnił Zastępca Prezydenta Sebastian Łukaszewski, który jak sam powiedział, jest gorącym miłośnikiem gatunku i wiedząc jakiego formatu muzycy będą grali, nie mógł odmówić sobie udziału w tym wydarzeniu.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Warsztaty konińskich fotografów Bracia Cugowscy z Big Bandem Miasta Turek Dwoje na huśtawce Muzyczne Przestrzenie i Stradivarius! TREvoci with Love w KDK Seniorzy wracają do Biblioteki 15-lecie Zespołu Śpiewaczego: My Młodzi Miejski Dom Kultury w Kole zaprasza na ZADUSZKI ARTYSTYCZNE Sukces Nauczycielskiego Towarzystwa Chóralnego z Turku Czytelnicy piszą .... - Konin Niepodległy