Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 15.08.2018 r. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii

Ocena: 1
1 0

Wyłoniono zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego

Konin 17.04.2018 08:53

Wyłoniono zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego

W auli PSM I i II st. im. Ignacego J. Paderewskiego ogłoszono wyniki XX Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego dla uczniów szkół muzycznych. Patronował mu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Nagroda główna, w najstarszej kategorii wiekowej przypadła Julii Łozowskiej z klasy Joanny Ławrynowicz-Just, z OSM II stopnia im. Z. Brzewskiego w ZPSM Nr 1 w Warszawie. Ufundował ją i wręczył osobiście prezydent Konina Józef Nowicki, który pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu i podziękował jego organizatorom.

WYNIKI XX OGÓLNOPOSLKIEGO KONKURSU PIANISTYCZNEGO pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Konin 2018

GRUPA I

WYRÓŻNIENIA: Joanna Galik - z klasy p. Krystyny Dyżewskiej – SM I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu, Dominik Kieca - z klasy Marcina Szlachty – SM I st. w Domosławicach.

III NAGRODA (ex aequo): Weronika Sobolewska - z klasy Anny Borkowskiej – PSM I st. im. E. Młynarskiego w Augustowie, Filip Pacześny - z klasy Danuty Gościńskiej – PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie.

II NAGRODA: Eryk Koszela - z klasy Anny Jureczko – OSM w ZSM Nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie.

I NAGRODA: Rio Ueyama - z klasy Anny Stempin-Jasnowskiej – POSM I st. im. E. Młynarskiego w ZPSM Nr 1 w Warszawie.

GRUPA II

WYRÓŻNIENIA: Aleksandra Kapczuk - z klasy Joanny Marcinkowskiej – OSM II stopnia im. J. Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu, Miłosz Koślak - z klasy Małgorzaty Skitek-Staniszewskiej – SM II st. im. F. Chopina w ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu, Mikołaj Seroka - z klasy Karola Radziwonowicza – OSM II stopnia im. Z. Brzewskiego w ZPSM Nr 1 w Warszawie, Julian Stanny - z klasy Joanny Ustarbowskiej-Dudka – PSM I i II st. im. F. Chopina w Nowym Sączu, Justyna Żołnacz - z klasy Anny Łuczak – ZPSM Nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, Józef Domżał - z klasy Wilii Ochockiej-Janusz – OSM II stopnia im. Z. Brzewskiego w ZPSM Nr 1 w Warszawie.

IV NAGRODA (ex aequo): Jan Widlarz - z klasy Iriny Rumiancewej-Dabrowski – ZPSM Nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, Krzysztof Wierciński - z klasy Krzysztofa Rynkiewicza – ZPOSM I i II st. Nr 3 im. G. Bacewicz w Warszawie.

III NAGRODA (ex aequo): Tymon Chruściel - z klasy Pawła Gorczyńskiego – ZPSM im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, Piotr Czerwiński - z klasy Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej – OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku.

II NAGRODA (ex aequo): Aobo Dai - z klasy Marii Murawskiej – PZSM im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy, Marianna Sereda - z klasy Doroty Skibickiej – PSM im. I. J. Paderewskiego w Krośnie.

I NAGRODA: Eryk Parchański - z klasy Artura Jaronia – OSM II st. w ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach.

GRUPA III

WYRÓŻNIENIA: Klara Jachimczak - z klasy Bogusławy Porębskiej - OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu, Antoni Kawecki - z klasy Iriny Rumiancewej-Dabrowski - OSM II st. im. Z. Brzewskiego w ZPSM Nr 1 w Warszawie, Katarzyna Łowiec - z klasy Olgi Łazarskiej z POSM II st. im. F Chopina w Krakowie, Jan Walczak - z klasy Elżbiety Pasierowskiej-Kołodziej z OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, Kamila Wawrzeńczyk - z klasy Artura Jaronia – OSM II st. w ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach.

III NAGRODA: Zuzanna Moskwik - z klasy Wilii Ochockiej - Janusz – OSM II stopnia im. Z. Brzewskiego w ZPSM Nr 1 w Warszawie.

II NAGRODA: Marek Jeutner - z klasy Grzegorza Machury – PSM I i II st. im. L. Różyckiego w Gliwicach.

I NAGRODA: Julia Łozowska - z klasy Joanny Ławrynowicz-Just – OSM II stopnia im. Z. Brzewskiego w ZPSM Nr 1 w Warszawie.

NAGRODZENI PEDAGODZY: Anna Stempin-Jasnowska, Artur Jaroń, Joanna Ławrynowicz-Just.

NAGRODY SPECJALNE:

Za najlepsze wykonanie utworu J. S. Bacha - Rio Ueyama z klasy Anny Stempin-Jasnowskiej – POSM I st. im. E. Młynarskiego w ZPSM Nr 1 w Warszawie.

Za wyróżniające wykonanie formy klasycznej - Aobo Dai z klasy Marii Murawskiej – PZSMim. A. Rubinsteina w Bydgoszczy.

Za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego - Eryk Parchański z klasy Artura Jaronia – OSM II st. w ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach.

Nagrodę Towarzystwa im. Fryderyka Chopina koło w Żychlinie, w postaci zaproszenia na XV Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny „Chopinowskie Interpretacje Młodych” – Konin-Żychlin 2018, otrzymali Marek Jeutner oraz Marianna Sereda.

Nagrodę Dyrektora Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, w postaci zaproszenia na recital za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina, otrzymała Julia Łozowska.

Meloman Data: 17.04.2018 10:45 ID:10087
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych młodzi artyści z dużych miast; Warszawy, Wrocławia, Kielc, Gliwic, Gdańska itd Miło, że są też pianiści z Konina..... Gratulacje

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:



Najczęściej przeglądane informacje:


Czytanie jest zaraźliwe Szantogranie w Powidzu Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego Bilety na Polę Negri wyczerpane… Zapraszamy na koncert Orkiestry Dętej Jak 1000 lat temu XII Plener Malarski - Malowniczy Malanów Wigilia ku czci św. Wawrzyńca z Legionem X Gemina