Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 20.08.2018 r. Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Ocena: 1
1 0

Międzynarodowy Konkurs Artystyczny

Turek 06.03.2018 09:30

Międzynarodowy Konkurs Artystyczny

905 uczestników z 8 krajów wzięło udział w dziewiątej edycji Międzynarodowego Konkursu Artystycznego im. Włodzimierza Pietrzaka pod hasłem „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.


Gala finałowa Konkursu odbyła się 3 marca w Turku. Wzięli w niej udział laureaci wraz z opiekunami a także mecenasi, patroni i przyjaciele Konkursu. Wśród honorowych gości znaleźli się między innymi Poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik, Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg, Starosta Powiatu Tureckiego Mariusz Seńko wraz ze swoim zastępcą Dariuszem Kałużnym a także pan Jan Konieczny, członek Zarządu Powiatu Tureckiego i Radna Powiatu Tureckiego Katarzyna Szczap. Gościem finałowej gali był także Przewodniczący Okręgu Wielkopolskiego Katolickiego Stowarzyszenia” Civitas Christiana’ w  Poznaniu - Karol Irmler.

Od dziewięciu lat pomysłodawca i dyrektor Konkursu Maciej Konieczny propaguje życie i twórczość Włodzimierza Pietrzaka, zapomnianego poety, pisarza, krytyka literackiego, żołnierza Powstania Warszawskiego. Celem organizowanego konkursu jest motywowanie dzieci i młodzieży do poszukiwań artystycznych w zakresie sztuk plastycznych, fotografii i recytacji . Konkurs każdego roku dociera do młodych ludzi w każdym zakątku naszego kraju – oraz poza jego granice.  Od 2009 roku wzięło w nim udział prawie 12 tysięcy uczestników, nie tylko z Polski ale także z Australii, Białorusi, Kazachstanu, Libanu czy Stanów Zjednoczonych. Konkurs propagowany jest w szkołach, ośrodkach wychowawczych, świetlicach terapeutycznych, wszędzie tam, gdzie dzieci i młodzież mogą kształtować i rozwijać swoje pasje i zainteresowania artystyczne.

Zebrani w gościnnej auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku mogli podziwiać zwycięskie prace, nadesłane na plastyczną i fotograficzną edycję Konkursu. Wysłuchali też najlepszych recytatorów, którzy przedstawili własne interpretacje wierszy Włodzimierza Pietrzaka.

Nagrody w trzech kategoriach tematycznych  i kilku kategoriach wiekowych otrzymali:

edycja plastyczna, wiek 3-6 lat

I Nagroda Tymoteusz Książyk lat 6 - Serock

II Nagroda Zuzanna Król lat 4 - Lublin i  Jagoda Mączka lat 6 - Wrocław

III Nagroda Lena Błoch lat 6 - Wrocław

Wyróżnienie Natalia Żukowska lat 4 - Lublin

wiek 7-12 lat

I Nagroda Wiktor Łysiak lat 11 - Przykona

II Nagroda Beata Byszko lat 11 – Ośno Lubuskie

III Nagroda Karolina Zielińska lat 12 - Przykona

Wyróżnienie Oliwia Wadowiec lat 12 - USA i  Eleonora Tuzimek lat 7 - Katowice


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Jak 1000 lat temu Bilety na Polę Negri wyczerpane… Zapraszamy na koncert Orkiestry Dętej