Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 20.08.2018 r. Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

Ocena: 1
1 0

Otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie

Rzgów 27.02.2018 10:29

Otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie

W piątek, 23 lutego 2018 roku odbyło się  uroczyste otwarcie przebudowanej Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie.


Uroczystość rozpoczęła się w wyremontowanej Gminnej Bibliotece, gdzie po krótkim powitaniu wszystkich przybyłych gości przez dyrektor –Dorotę Eltman nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi.
Następnie proboszcz parafii pw. Św. Jakuba w Rzgowie - Jerzy Czerski poświęcił nowe pomieszczenia biblioteczne. Po krótkim zwiedzaniu biblioteki i zapoznaniu się z jej wnętrzem oraz nowym wyposażeniem przez obecnych gości, dalsza część  uroczystości odbyła się w sali OSP w Rzgowie.
W swoim przemówieniu Wójt Gminy – Grzegorz Matuszak podkreślił, że zakończona inwestycja była jednym z ważniejszych priorytetów, celów jakie władze sobie postawiły do realizacji pozyskując na ten cel środki z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie”. Dyrektor Biblioteki – Dorota Eltman w swoim wystąpieniu nawiązała do ważnej roli i funkcji jaką Biblioteka pełni w środowisku wiejskim. Kolejno przedstawiła ciekawą prezentację obrazującą stan obiektu sprzed remontu, poszczególne etapy budowy i jej efekty oraz trudy związane z przeprowadzką i przeniesieniem księgozbioru do użyczonych przez Orkiestrę OSP sali.

Uroczystość otwarcia dopełniła część artystyczna w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Rzgów oraz chóru „Dominium”. Ostatnią część uroczystości stanowiły podziękowania, które Dyrektor GBP złożyła na ręce Wójta Gminy Rzgów Grzegorza  Matuszaka, Przewodniczącego Rady Gminy – Romana Jakubowicza oraz wszystkich osób, które pracowały nad skutecznym opracowaniem dokumentacji projektowej, a w rezultacie przyczyniły się do powstania i przeprowadzenia modernizacji tej placówki.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Jak 1000 lat temu Bilety na Polę Negri wyczerpane… Zapraszamy na koncert Orkiestry Dętej