Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.05.2018 r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Ocena:

Stu muzyków na scenie

Kleczew,Kramsk,Sompolno 12.02.2018 09:02

Stu muzyków na scenie

Stu muzyków na stulecie niepodległości - wyjątkowy koncert odbył się 11 lutego 2018 roku w Kleczewie. Jednocześnie zagrały trzy orkiestry: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Brzeźna w gminie Krzymów, Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy OSP i GOK w Kramsku oraz Orkiestra Dęta MGOK w Kleczewie.
- Pomysł pojawił się spontanicznie - mówi Robert Żurański, kapelmistrz kleczewskiej orkiestry - Chodziło o to, by zrobić wspólnie coś wyjątkowego. Takiego koncertu jeszcze w naszym mieście a nawet powiecie nie było - dodaje.
Scena wyglądała imponująco.


Pojawili się na niej muzycy wszystkich trzech orkiestr jednocześnie. Zespołem naprzemiennie dyrygowali kapelmistrzowie: Paweł Ciesielski, Robert Żurański i Przemysław Domagalski. Zabrzmiały przeboje muzyki rozrywkowej, standardy jazzowe i utwory pariotyczne. Przy kilku z nich zespołowi towarzyszyły mażoretki z Kleczewa i Kramska. Nie zabrakło solowych popisów muzyków.
Koncert wpisał się w obchody 100-lecia niepodległości w Kleczewie. To był drugi z trzech zaplanowanych koncertów w wykonaniu trzech orkiestr. Kilka dni wcześniej zagrały w Brzeźnie (gm. Krzymów), a w maju odbędzie się koncert w Kramsku.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Czytelnicy piszą ... Niedziela w Bieniszewie NAFTOWE LAMPY Sukces waltornisty z Konina Rapa Nui – wyspa posągów Koncert chóru z Tbilisi Zapraszamy na VII Konferencję z cyklu ,,Terra Pisdrensis. Dawniej i dziś'' Konferencja z okazji jubileuszu 70-lecia Biblioteki Publicznej w Kleczewie Kariatydy 2018 Jubileuszowy Koncert Orkiestry Staromiejskiej Słowiański jazz w ratuszu