Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 20.05.2018 r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Ocena:

POETYCKI DOTYK ANIOŁA

Konin 07.02.2018 10:14

POETYCKI DOTYK ANIOŁA

ZSTiH odwiedziła konińska poetka Danuta Olczak, która zaprezentowała nie tylko swoją poezję, ale również część kolekcji aniołów. Poetka pochodzi z Lubelszczyzny, w Koninie mieszka i tworzy od 40 lat. Wydała dziesięć tomików, napisała wiele artykułów prasowych, opowiadań. Zdobyła liczne prestiżowe nagrody w ogólnopolskich konkursach poetyckich. Odbyła ponad 160 spotkań autorskich.


Anioły w blasku świec stworzyły niepowtarzalny nastrój. Pozwoliły zatrzymać się w biegu, odetchnąć atmosferą spokoju, dobroci, piękna i radości.
Uczniowie zaprezentowali kilka wierszy Danuty Olczak. Poetka również czytała swoje wiersze oraz interesująco opowiadała o twórczej pasji literackiej i dzieleniu jej z innymi, a także o istnieniu aniołów w świecie i początkach swojej kolekcji. Przedstawiła niezwykle ciekawe, inspirujące porównania dotyczące np. transformacji motyla jak symbolu pokonywania trudnych doświadczeń przez człowieka, kwiatu róży przypominającego ludzkie życie, w którym piękno i ból są złączone na zawsze. Stwierdziła, że poezja i anioły mają ze sobą dużo wspólnego, pochodzą bowiem z obszarów duchowych. Wyjaśniła, dlaczego tak cenna jest chwila obecna. Zwróciła uwagę słuchaczy na „dotyk anioła” w sytuacjach niebezpiecznych, które nieoczekiwanie zakończyły się szczęśliwie.
Konińska poetka niezwykle plastycznie porównała morze i drzewa do naszego codziennego życia, a perłę do najcenniejszej wartości w sercu człowieka. Opowiedziała też o własnym projekcie pt. „Cztery pory roku w poezji”, który realizuje w szkołach od kilku lat.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Czytelnicy piszą ... Niedziela w Bieniszewie NAFTOWE LAMPY Sukces waltornisty z Konina Rapa Nui – wyspa posągów Koncert chóru z Tbilisi Zapraszamy na VII Konferencję z cyklu ,,Terra Pisdrensis. Dawniej i dziś'' Konferencja z okazji jubileuszu 70-lecia Biblioteki Publicznej w Kleczewie Kariatydy 2018 Jubileuszowy Koncert Orkiestry Staromiejskiej Słowiański jazz w ratuszu