Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.05.2018 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena:

Nowe propozycje Muzeum w Kole

KOŁO 06.02.2018 13:59

Nowe propozycje Muzeum w Kole

W kolskim muzeum trwają przygotowania do zmiany ekspozycji. Już została zdemontowana wystawa "Kolskie drogi do Niepodległej".


Od 7 lutego w siedzibie muzeum przy ul. Kajki 44 będzie można zobaczyć przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej wystawę - "Zdawałoby się im, że go unicestwili, a to on przeszedł do nieśmiertelności" poświęconą błogosławionemu Jerzemu Popiełuszce. W ubiegłym roku była ona prezentowana w Sejmie RP i jej wystawienie w Muzeum Technik Ceramicznych objął swoim patronatem poseł Leszek Galemba.

Również od 7 lutego w kolskim Ratuszu z okazji obchodzonego w tym roku Stulecia Odzyskania Niepodległości, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole organizuje wystawę „Ojcowie Niepodległości” pod honorowym patronatem Zastępcy Burmistrza Miasta Koła Pani Elżbiety Modrzejewskiej.

W dalszym ciągu w Ratuszu można zwiedzać wystawę stałą Muzeum Technik Ceramicznych - "Fajans kolski - formy, dekoracje, techniki zdobnicze" noszącą imię Czesława Freudenreicha, ekspozycję z kolekcji Pana Piotra Śniegockiego dawnych maszyn rolniczych wytwarzanych w kolskiej fabryce Michała Ostrowskiego, a w siedzibie muzeum wystawę Kolskiego Klubu Fotograficznego "Fakt" - "Pałac Raczyńskich w Rogalinie".


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:



Najczęściej przeglądane informacje:


Czytelnicy piszą ... Niedziela w Bieniszewie Sukces waltornisty z Konina NAFTOWE LAMPY Rapa Nui – wyspa posągów Koncert chóru z Tbilisi Zapraszamy na VII Konferencję z cyklu ,,Terra Pisdrensis. Dawniej i dziś'' Konferencja z okazji jubileuszu 70-lecia Biblioteki Publicznej w Kleczewie Kariatydy 2018 Jubileuszowy Koncert Orkiestry Staromiejskiej Słowiański jazz w ratuszu