Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.05.2018 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Ocena:

Akwarele w CIM na Bulwarze

Konin 05.02.2018 13:13

Akwarele w CIM na Bulwarze

- Wystawa w Centrum Informacji Miejskiej w Koninie ukazuje spektrum prac Tomasza Olszewskiego z roku 2017 oraz akwareli, które powstały na początku 2018 roku. To niepowtarzalna i jedyna okazja, aby zobaczyć przygotowaną specjalnie kolekcję składającą się z ponad 30 dzieł malarskich, w tym cykli obrazów: „Polskie miasta”, „Moje miasto”, „Chałupy polskie”. Akwarele przedstawiają również krajobrazy polskich gór, zimowe pejzaże, a także ciekawą architekturę. – mówił podczas otwarcia Mirosław Jeżyk z Centrum Informacji Miejskiej w Koninie.


- Jest to naprawdę niepowtarzalna okazja, gdyż prace z 2017 roku nie będą już więcej pokazywane, a tym bardziej w Koninie. Kalendarz pracy na ten rok jest bardzo napięty, ponieważ biorę udział w wystawach i sympozja, między innymi w ogólnopolskiej wystawie zbiorowej Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich w Grudziądzu, europejskim sympozjum akwarelowym w Krakowie oraz specjalnej wystawie w Dębicy. Zostałem również zaproszony na plenery malarskie do Kazimierza Dolnego nad Wisłą oraz Łagowa. – informował podczas wernisażu Tomasz Olszewski.

Tomasz Olszewski, koniński artysta z zawodu były funkcjonariusz policji, pedagog. Od około trzech lat bardzo aktywnie angażuje się w twórczość, a Jego ukochana technika to akwarela. Od listopada 2016 r. jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Otrzymał wiele nagród za swoje prace, w tym od 2015 roku i przez kolejne 3 edycje zdobył Grand Prix Przeglądów Twórczości Plastycznej "Złota Sztaluga" organizowanej przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Prace konińskiego artysty znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Austrii, Kanadzie, Włoszech, Francji i Norwegii.

 

Wystawę można oglądać do 28 lutego 2018 roku, od pn.-pt. w godz. 8.00 – 16.00 w Centrum Informacji Miejskiej w Koninie. Wstęp wolny.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Czytelnicy piszą ... Niedziela w Bieniszewie Sukces waltornisty z Konina NAFTOWE LAMPY Rapa Nui – wyspa posągów Koncert chóru z Tbilisi Zapraszamy na VII Konferencję z cyklu ,,Terra Pisdrensis. Dawniej i dziś'' Konferencja z okazji jubileuszu 70-lecia Biblioteki Publicznej w Kleczewie Kariatydy 2018 Jubileuszowy Koncert Orkiestry Staromiejskiej Słowiański jazz w ratuszu