Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 22.04.2018 r. Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Ocena: 1
1 0

Świat malowany w akwareli

Turek 10.01.2018 08:11

Świat malowany w akwareli

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera zaprasza na wernisaż autorskiej wystawy Tomasza Olszewskiego pt. „Świat malowany w akwareli”. Na wystawę składa się blisko 50 prac wykonanych techniką akwareli.


Tematem obrazów jest architektura, w tym także Turku i okolic, żywa natura i pejzaże zatrzymane w kadrze. Prace ukazujące stare domostwa, góry, i lasy w różnych porach roku oraz martwą naturę. Te wspaniałe i realistyczne prace przykuwały wzrok wielu zwiedzających wcześniejsze wystawy pana Olszewskiego. Duża gama kolorystyczna, głębia i doskonały warsztat artystyczny składają się na wspaniały efekt, który można podziwiać już podczas wernisażu w dniu 12 stycznia serdecznie zapraszamy, godzina 18.00 muzeum w Turku.

Tomasz Olszewski, ur. w 1970 roku w Koninie, „Artysta z zawodu pedagog, ale obcowanie ze sztuką to jego największa pasja życiowa. Od około czterech lat bardzo aktywnie angażuje się w twórczość. Jego ulubiona technika to akwarela. Dlaczego akwarela? Bo jest lekka, elegancka, nieprzewidywalna i piękna, a zarazem jedna z najtrudniejszych. Tworzy w atelier i plenerze. Używa najlepszych materiałów dostępnych na rynku, bo tylko takie dają gwarancję jakości i trwałości dzieła. Głównie maluje pejzaże, marynistykę, ale także kwiaty i architekturę. Coraz częściej tworzy cykle obrazów: "Polskie Miasta", "Marynistyka" itp. Zdarzają się w jego twórczości także sceny rodzajowe. Cały czas odkrywa sztukę i nowe możliwości akwareli. W grudniu 2015 r. jedna z prac (jako jedna z pięciu) została nagrodzona w 37 Przeglądzie Twórczości Plastycznej "Złota Sztaluga", cyklicznie organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. W grudniu 2016 jego praca autora zdobyła główną nagrodę w 38 Przeglądzie Twórczości Plastycznej "Złota Sztaluga" Konin 2016. Sukces ten artysta powtórzył w roku 2017. Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Włoszech i Norwegii. Od listopada 2016 r. jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Muzycznie o miłości Gmina Rychwał - Koncert Orkiestry 14 kwietnia Konkurs młodych pianistów Piękny Koncert Inauguracyjny XX Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie Gwiazdy na konińkim koncercie gospel Zapraszamy na XIV Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą Kino Oscarowe RIVERSIDE w Koninie ! Wyłoniono zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego MDK w Kole zaprasza na koncert góralskiej kapeli KARPATI