Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 24.04.2018 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ocena:

MDKw Kole zaprasza na wernisaż wystawy Aspekty aktu

Koło 29.12.2017 08:56

MDKw Kole zaprasza na wernisaż wystawy Aspekty aktu

Miejski Dom Kultury w Kole zaprasza 05 stycznia 2018 r., o godz. 19:00 na otwarcie pierwszej wystawy z cyklu: „Pasje kolekcjonerskie”, pt. Aspekty aktu…, na której zaprezentowane zostaną zbiory kolekcjonera i miłośnika sztuki Wojtka Jendrzejewskiego z Brdowa.


Kolekcjonowanie sztuki jest pasją wynikającą z autentycznego zamiłowania do wartości estetycznych proponowanych przez różnych twórców. Jest też pragnieniem posiadania przedmiotu wzbudzającego zachwyt i potrzebą obcowania z nim na co dzień. Kolekcjonerska fascynacja dziełem, to rozmowa z twórcą poprzez jego prace i odkrywanie własnych emocji. To także niekończąca się przygoda i poszukiwanie czegoś nowego.

Wojtek Jendrzejewski urodzony w 1966 r., z wykształcenia jest budowlańcem. Niemal od zawsze zachwycał się wyjątkowym klimatem galerii, który tworzą eksponowane tam dzieła. Z przyjemnością oddawał się rozmowom z autorami wystawianych prac i kuratorami wystaw. Swoją przygodę kolekcjonerską rozpoczął w 1990 r., kiedy to dokonał pierwszego „poważnego” zakupu, jakim był obraz „Pejzaż prawie abstrakcyjny" Anny Kalety z galerii w Jeleniej Górze.

Od dwunastu lat gromadzi akty, które w jego zbiorze odgrywają wiodącą rolę. Preferuje lżejsze formy wyrazu, typu rysunek i grafika, docenia fotografię. Za swojego mentora i przewodnika uważa Janusza Miliszkiewicza, krytyka sztuki dziennikarza i publicystę specjalizującego się w pisaniu o prywatnym kolekcjonerstwie, rynku sztuki i muzeach.

Zapraszamy miłośników sztuki na wystawę prac ze zbioru kolekcjonerskiego Wojtka Jendrzejewskiego, wśród których znajdują się m.in. dzieła takich artystów jak: Barbara Bugaj, Jacek Dziedziczak, Jola Postrzednik, prof. Leszek Rózga, prof. Romuald Oramus, Rafał Olbiński, Franciszek Starowieyski.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Muzycznie o miłości Piękny Koncert Inauguracyjny XX Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie Gmina Rychwał - Koncert Orkiestry 14 kwietnia Konkurs młodych pianistów Gwiazdy na konińkim koncercie gospel Kino Oscarowe RIVERSIDE w Koninie ! Zapraszamy na XIV Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą Tradycyjnie do Świętego Wojciecha 26. Turkowskie Prezentacje Teatrów Ulicznych