Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 24.04.2018 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Ocena: 2
2 0

Wernisaż konińskiego artysty Tomasza Olszewskiego

Konin 28.12.2017 16:30

Wernisaż  konińskiego artysty Tomasza Olszewskiego

2 lutego 2018r. o godzinie 18:00 w budynku CIM na Bulwarze Nadwarciańskim w Koninie odbędzie się wernisaż zatytułowany #akwarele .

Autorem prac jest koniński akwarelista Tomasz Olszewski z zawodu funkcjonariusz Policji i pedagog. W grudniu 2015 r. jedna z prac ( jako jedna z pięciu ) została nagrodzona w 37 Przeglądzie Twórczości Plastycznej "Złota Sztaluga", cyklicznie organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. W grudniu 2016 jego praca autorska zdobyła główną nagrodę w 38 Przeglądzie Twórczości Plastycznej "Złota Sztaluga" Konin 2016. Zaproszono artystę do zorganizowania dużej indywidualnej wystawy w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Również w 39 Przeglądzie Twórczości Plastycznej "Złota Sztaluga" Konin 2017, Tomasz Olszewski zdobył po raz kolejny najwyższą nagrodę.


Jego prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Włoszech i Norwegii. Od listopada 2016 r. jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Gdy zapytamy Pana Tomasza dlaczego akwarela, to bez wątpliwości odpowie: Bo jest lekka, elegancka, nieprzewidywalna i piękna, a zarazem jedna z najtrudniejszych.

Ponieważ ostatnio zima potrafi zaskoczyć i od kilku lat święta w naszym regionie są bez śniegu, na wstawie nie zabraknie pejzaży zimowych, obsypanych śniegiem i oprószonych mrozem. Artysta coraz częściej tworzy cykle obrazów: "Polskie Miasta", "Marynistyka" itp. Zdarzają się w jego twórczości także sceny rodzajowe. Cały czas odkrywa sztukę i nowe możliwości akwareli. Dlatego zapraszam do obejrzenia tej niezwykłej wystawy.


Wystawę można oglądać do 29 lutego 2018r. Wstęp wolny.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Muzycznie o miłości Piękny Koncert Inauguracyjny XX Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Koninie Gmina Rychwał - Koncert Orkiestry 14 kwietnia Konkurs młodych pianistów Gwiazdy na konińkim koncercie gospel Kino Oscarowe RIVERSIDE w Koninie ! Zapraszamy na XIV Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą Tradycyjnie do Świętego Wojciecha 26. Turkowskie Prezentacje Teatrów Ulicznych