Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 21.06.2018 r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ocena:

Wieża pełna dzieł sztuki

Konin 13.11.2017 11:27

Wieża pełna dzieł sztuki

Dawno już Galerii Sztuki Wieża Ciśnień-CKiS nie wypełniało tyle dzieł sztuki, co od piątkowego wieczoru (10 listopada). Można je oglądać zarówno na klatce schodowej, jak i w biurze, na ścianach przedsionka galerii jak i w samej galerii. A jeszcze trzeba dodać, że to nie koniec, bowiem Agnieszka Graczew-Czarkowska nadal tworzy swoją wystawę.


Artystka, o swojej wystawie, którą zatytułowała „S.E.N.” mówi: - S.E.N. powstaje długo, rozwija się w czasie. Jego ostateczny kształt przewidziany jest tylko i wyłącznie dla WIEŻY. Rolę tę spełni Wieża Ciśnień w Koninie, będąca od 1994 roku Galerią Sztuki Współczesnej. Miejsce to służyło sztuce już w 1977 r. Miałam wówczas 7 lat. Teraz mam 47 lat. Wieża ma prawie 100 lat. Na wysokości 35 metrów dopełnię projektu wystawienniczego S.E .N. Do udziału w tym projekcie zaprosiłam 1000 osób. Zamyka on triadę: b e z s e n n o ś ć, s e n n o ś ć, s e n. Autorka w czasie wernisażu na gorąco dzieliła się swoimi pomysłami z widzami, wciągając ich w twórczą interakcję.

Wystawa składa się z wielu różnorodnych prac i można ją oglądać do 8 grudnia w Wieży Ciśnień.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Zaproszenie na otwarcie wystawy zdjęć Jerzego Sznajdra Bieszczadzcy Mocarze Zapraszamy na 2 odsłonę Strefy winylowej Piosenka Literacka już w niedzielę ! Piosenka literacka na Bulwarze Ballada o Wołyniu Teatru Nie Teraz Koło Bluesa 2018