Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 24.05.2018 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny

Ocena:

Kolumbijski temperament

Konin 08.11.2017 15:32

Kolumbijski temperament

W poniedziałkowy wieczór (6 listopada) przez blisko dwie godziny tancerze Stowarzyszenia Balet Folklorystyczny z Antioquii w Kolumbii rozgrzewali publiczność do białości. Ta nie szczędziła braw, na zakończenie nagradzając kolumbijskich artystów owacjami na stojąco.


Tancerze z Kolumbii pojawili się w naszym mieście na zaproszenie Marka Woźniaka - marszałka Wielkopolski. O samym zespole i swoim kraju pięknie mówił ambasador Kolumbii w Polsce Javier Darío Higuera Ángel.

To co działo się na oskardowej scenie przez następne prawie 120 min. trudno opisać. Wystarczy powiedzieć, że tak ekspresyjnej i z takim temperamentem prezentowanej historii kraju dawno nie oglądaliśmy. Nie dziwią więc rzęsiste brawa oraz owacje na stojąco licznej publiczności.

Balet z Kolumbii ma w swoim 25-letynim dorobku mnóstwo nagród i wyróżnień, koncertował na całym świecie. W naszym kraju był po raz pierwszy. Kierownikiem artystycznym jest Juana Camilo Maldonado, a muzycznym Juana Pablo Acosta. 

 

Zdjęcia - Mirosław Jurgielewicz


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Czytelnicy piszą ... Niedziela w Bieniszewie Sukces waltornisty z Konina NAFTOWE LAMPY Koncert chóru z Tbilisi Zapraszamy na VII Konferencję z cyklu ,,Terra Pisdrensis. Dawniej i dziś'' Kariatydy 2018 Słowiański jazz w ratuszu Jubileuszowy Koncert Orkiestry Staromiejskiej Calineczka Artystyczna Majówka z KDK