Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 19.06.2018 r. Imieniny: Gerwazego, Sylwii

Ocena: 1
1 0

Nowy projekt edukacyjny w Oskardzie

Konin 23.08.2017 11:23

Nowy projekt edukacyjny w Oskardzie

Kino Oskard po raz kolejny włączyło się w filmowy projekt edukacyjny realizowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.


Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacji. Każdy pokaz poprzedza prelekcja. Projekt jest bezpłatny dla uczniów. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN. Każdy film, który wchodzi do programu, opisany jest w analizie psychologicznej, z której mogą korzystać rodzice i pedagodzy.

W edycji 2017/2018 cykle filmowe dostosowane zostały do wchodzącej w życie reformy edukacji - do programu skierowanego do szkół gimnazjalnych włączone zostały nowe klasy 7. Cykle  NHEF to również wiele nowych tytułów, filmy, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, jak i tytuły sprowadzone do Polski specjalnie do programu.

Nauczyciele zapisują swoich uczniów w kinie Oskard do końca września. Od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina na film. Przed każdym filmem odbywa się prelekcja lub spotkanie z gościem. Po seansie najmłodsi uczniowie mogą wziąć udział w mini warsztatach, natomiast starsi – w dyskusjach dla chętnych.

Edukacja filmowa to projekt, który Stowarzyszenie Nowe Horyzonty realizuje już ponad 10 lat.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych Kleczew 2018 Zaproszenie na otwarcie wystawy zdjęć Jerzego Sznajdra Orkiestry zagrały mimo gradobicia Bieszczadzcy Mocarze Zapraszamy na 2 odsłonę Strefy winylowej Piosenka Literacka już w niedzielę ! Ballada o Wołyniu Teatru Nie Teraz Koło Bluesa 2018