Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 26.09.2023 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Ocena:

Spotkanie z Patrykiem Galewskim w Żychlinie

Żychlin 31.03.2023 21:17 (Podgląd informacji)

Spotkanie z Patrykiem Galewskim w Żychlinie

Parafia Ewangelicko - Reformowana w Żychlinie zaprasza na spotkanie z Patrykiem Galewskim, bohaterem filmu "Johnny" w dniu 13 kwietnia 2023 roku (czwartek) o godzinie 18:00 w budynku kościoła przy ulicy Parkowej 7.


Patryk Galewski był złodziejem, a jego życie to była bandyterka, wyroki, więzienie i narkotyki. Na jednej ręce nosił tatuaż "CHWDP", a na drugiej "outlaw". Kiedyś to mu się podobało i tak chciał żyć. Chociaż może nie do końca, ponieważ kilka razy próbował popełnić samobójstwo.

W wieku 23 lat poznał księdza Jana Kaczkowskiego. Siedział skacowany na ławce pod kościołem, gdy ksiądz podszedł do niego i się przysiadł. Znał Patryka, ponieważ ten handlował narkotykami w szkole, w której ksiądz uczył. Poza tym Patryk "za karę" został wysłany do Puckiego Hospicjum założonego przez duchownego.

To spotkanie i praca w tak trudnym miejscu sprawiły, że poczuł, iż jego życie może wyglądać inaczej. Ksiądz też odkrył w nim talent do gotowania. Dzisiaj Patryk jest mężem, ojcem i kucharzem. Wszystko dzięki księdzu, który w chłopaku z kryminalną przeszłością zobaczył człowieka, któremu warto dać drugą szansę. W filmie "Johnny" w postać Patryka Galewskiego wcielił się Piotr Trojan.

Jak wyglądała droga "od zera do bohatera"? Dlaczego powstał film? Czy warto mieć nadzieję? Jaką moc mają wypowiadane przez nas słowa? Czy warto wierzyć w ludzi? Warto przyjść i to sprawdzić. A po spotkaniu będzie można zakupić książki i wesprzeć Fundację ks. Jana Kaczkowskiego.

13 kwietnia 2023 roku (czwartek), godzina 18:00, budynek kościoła Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Żychlinie przy ulicy Parkowej 7.

Wstęp wolny.

Anns Data: 31.03.2023 23:42 ID:12704
Będzie fajne spotkanie

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)