Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 28.05.2022 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Ocena:

Czy szkoła bez ocen jest możliwa? Zaproszenie do udziału w Wojewódzkiej Debacie o Ocenianiu

Konin 12.05.2022 10:29 (Podgląd informacji)

Czy szkoła bez ocen jest możliwa? Zaproszenie do udziału w Wojewódzkiej Debacie o Ocenianiu

Biuro Prezydenta Miasta przy Urzędzie Miejskim w Koninie zaprasza do udziału w Wojewódzkiej Debacie o Ocenianiu, która odbędzie się 19 maja 2022 roku w Konińskim Domu Kultury przy placu Niepodległości 1 w Koninie w godzinach od 9:00 do 12:00. Debata jest objęta honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.Formularz rejestracji uczestnictwa w wydarzeniu znaleźć można na stronie internetowej: https://forms.gle/g5SJd9EphbCR2ss1A

Przy wspólnym stole porozmawiamy między innymi o tym:

- Czy szkoła bez ocen jest możliwa?
- Co o ocenianiu mówi prawo oświatowe?
- Co polska szkoła zyskałaby na zmianie systemu oceniania?
- Po co zmieniać?
- A jeśli tak, to jak to zrobić?

Do udziału zaproszeni są nauczycieli, ekspertów w dziedzinie oceniania, ale również rodziców, uczniów i studentów. Rozmowa na debacie będie można o wpływie oceniania na rozwój dzieci, poznać będzie można również dobre praktyki oceniania kształtujące motywację wewnętrzną i poczucie własnej wartości, porozmawiać o możliwościach wprowadzania zmian i wyzwaniach z tym związanych. Od ekspertów będzie można się dowiedzieć jak wygląda praktyka stosowania alternatywnych metod oceniania i wspólnie wypracować propozycje rozwiązań dla naszych szkół.

Debata jest ważnym wydarzeniem na mapie działań konińskiego projektu Szkoła Naszych Marzeń. Wesprze dyrekcje i grono pedagogiczne szkół we wdrażaniu wniosków przedstawionych w Raporcie z Mapowania Zasobów pod tytułem: #UwidaczniamyNiewidoczne. Wprost odniesie się do postulatów dzieci wyrażonych podczas ubiegłorocznego Tygodnia Praw Dziecka w Koninie.

Odbędzie się w formule Long table, w której każda z uczestniczących osób  będzie miała możliwość zabrania głosu poprzez zajęcie miejsca przy stole czy to werbalnie, czy też rysując, pisząc na stole. Taki sposób rozmowy sprawdzono podczas podsumowania Tygodnia Praw Dziecka. Wiadomo już, że pozwala zatrzeć granice między widownią a uczestnikami dyskusji oraz na swobodne i odważne wyrażanie swojej opinii.

Organizatorami wydarzenia jest Fundacja Szkoła bez ocen, Grupa Szkoła Naszych Marzeń oraz Miasto Konin. Partnerami Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Koniński Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie oraz Stowarzyszenie M-LAB.

W załączeniu:

- Plakat wydarzenia
- Zaproszenie do udziału w debacie
- Opis projektu Szkoła bez ocen

Organizator serdecznie zaprasza na to niezwykle ważne spotkanie!

Czy szkoła bez ocen jest możliwa?

Iga Data: 12.05.2022 12:05 ID:12600
Najlepiej nie uczyć, nie oceniać, zwolnić nauczycieli że wszystkich obowiązków w szkole i kierować na płatne korepetycje. Już w tej chwili obserwujemy mlode pokolenie ze znacznie upośledzoną psychiką a co będzie, czas pokaże. Jednym zdaniem- róbta co chceta.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)