Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 18.12.2018 r. Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Ocena: 17
18 1

Opaska ratująca życie

Konin 18.09.2012 13:09

Opaska ratująca życie

Służy w sytuacjach kryzysowych, takich jak zaginięcie dzieci, omdlenia chorych na cukrzycę, wypadki. Mowa o opasce ratunkowej SOS.
Zawiera 5 ważnych informacji: imię danej osoby, jej grupę krwi, dwa numery telefonów do bliskich, dane dotyczące ewentualnego uczulenia i informacje o ważnych chorobach. Wszystkie dane, zawarte na opasce, w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia pomocne są nie tylko dla ratowników medycznych, ale także dla zwykłych przechodniów. 

Jak mówi współtwórca Opasek Ratunkowych SOS - Sebastian Grządzielewski z Konina, zostały zaprojektowane w ten sposób, by znajdujące się na nich informacje były dostępne jedynie w chwili, gdy są potrzebne.
Plik audio przeniesiony do archiwum

Opaski, które można nosić na przegubie dłoni to w Polsce nie nowość. Wcześniej dostępne były choćby te dla osób chorych na cukrzycę. Opaski ratunkowe SOS zawierają jednak znacznie bardziej kompleksowe informacje o stanie zdrowia osób, które je noszą. Co ważne, ich treść można skomponować indywidualnie, w zależności od tego, jakie dane chcemy na nich umieścić.

Opaski można zamówić na stronie opaskiratunkowe.pl, ich koszt z przesyłką to 24,90 zł. Jak dodaje Sebastian Grządzielewski - opaski cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ich twórcy włączyli się w akcję "Bezpieczna droga do szkoły", prowadzoną w całej Polce, także w powiecie konińskim. Rodzice chcą, by opaski nosiły ich dzieci, bo dają im pewność, że są bezpieczne. A jeśli coś się stanie - że zostaną szybko poinformowani. 
Plik audio przeniesiony do archiwum

kot Data: 18.09.2012 13:22 ID:3720
Czy ratownik lub lekarz weźmie pod uwagę grupę krwi, która jest wypisana na opasce? Nie! Po co więc opaska? No właśnie...
p Data: 19.09.2012 09:42 ID:3722
Dokładnie! Lekarz, czy ratownik nie ma możliwości brania pod uwagę grupy krwi. W tym momencie staje się to gadżetem. Nie zmienia to faktu, że pozostałe informacje są bardzo przydatne szczególnie gdy zgubi się dziecko. SZKODA, ŻE informacja o opaskach pojawiła się PO WAKACJACH.
Tomek.Cz Data: 30.09.2012 20:14 ID:3864
witam ja wiem o opasce trochę więcej i moje dzieci jak i ja sam kupiliśmy je sobie przed wakacjami i nosimy je cały czas ,a co do grupy krwi pytałem się swojego lekarza i ma to podstawę ponieważ np po wypadku kiedy morze być potrzebna jest to sygnał jaka grupa krwi morze być potrzebna . Super opask...
Agnieszka Data: 08.07.2018 17:26 ID:10452
Dzień dobry jak można zamówić u was taką opaskę .
@agnieszka Data: 11.07.2018 12:26 ID:10455
Agnieszko to jest wiadomość sprzed prawie 6 lat.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Górnicy świętują Powstaje EKO-rytarz Obwodnica Grzymiszewa i rozbudowa DK72 z Tuliszkowa Jubileusz 50-lecia Szukam Pana Czytelnicy piszą... Jubileusz Nowy zastępca naczelnika w komendzie Nie będzie sztucznych ogni A w Koninie przeroslo urzędników... Startujemy wśród najlepszych