Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 18.09.2019 r. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława

Ocena: 2
2 0

Wywrotka na jeziorze - ratownicy w akcji

Mikorzyn 11.07.2012 18:07

Wywrotka na jeziorze - ratownicy w akcji

Ratowali turystów, którym na jeziorze przewróciła się łódź.

Takie zadanie mieli ratownicy, strażacy i policjanci, którzy brali udział w ćwiczeniach zorganizowanych w ośrodku "Magnolia" nad Jeziorem Mikorzyńskim. Scenariusz ćwiczeń napisało życie. Nad jeziorami często dochodzi do wypadków z udziałem łodzi.

Dzisiaj - w ramach ćwiczeń - zadaniem strażaków było ratowanie trzech turystów, którym wywróciła się łódź. Musieli też postawić łódź do pionu i ją odholować. Jak poszło mundurowym? Oto ocena starszego kapitana Sebastiana Olesiaka - rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Plik audio przeniesiony do archiwum

Olesiak podkreśla, że często osoby korzystające z takich atrakcji wodnych, jak: kajaki, rowerki, żaglówki i łodzie zapominają o kapokach, idą również popływać po spożyciu alkoholu. Zdarza się też, że łodzie są przeciążone i przez to bardziej narażone na wywrotkę. 

W pozoracji brały udział dwa psy rasy nowofundlandzkiej z Grupy Psów Poszukiwawczo-Ratowniczych przy Ośrodku Szkolenia Psów „Iskra” w Lubczu. Magdalena Śmigla-Żywocka,  przewodnik psów dogoterapeutycznych opowiedziała nam, jaki wpływ na przebieg akcji ma obecność zwierząt.

Plik audio przeniesiony do archiwum

Roman Latanowicz – prezes Konińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego jest zadowolony z tego, że udało się przeprowadzić ćwiczenia. Mówi, że tego typu akcje zwiększają bezpieczeństwo na wodzie.

Plik audio przeniesiony do archiwum

Warto dodać, że były to pierwsze w okręgu konińskim ćwiczenia ze sprzętem kabinowym. Jak mówią ratownicy - w takim przypadku akcja ratownicza jest o wiele trudniejsza niż przy łodziach odkrytych. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo uwięzienia w kabinie członków załogi.

Ćwiczenia na jeziorze w Mikorzynie wzbudziły ciekawość plażowiczów.

Plik audio przeniesiony do archiwum

Ćwiczenia nad Jeziorem Mikorzyńskim

seba Data: 12.07.2012 11:33 ID:3303
W ćwiczeniach powinny być wykorzystane opaski ratunkowe sos które są świetnym pomysłem i super pomocom dla ratowników ,bo opaska zawiera mnóstwo informacji o poszkodowanym. Opaska jest rekomendowana przez WOPR

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


Polska pod Krzyżem Pierwszy asfalt na Kleczewskiej ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU Piknik organizacji pozarządowych Wkrótce na Kleczewskiej pierwsza warstwa asfaltu Konin aktywnie w programie „Czyste powietrze” Oficjalne wyniki Konińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 Informacja w sprawie obowiązku podłączenia nieruchomości do kanalizacji sanitarnej Regaty żeglarskie „O puchar Prezydenta Miasta Konina” Pałac Reymonda galerią fotografii