Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 26.09.2018 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji

Ocena: 3
3 0

Skuteczniejsza niż inne terapie?

Konin 15.06.2012 15:04

Skuteczniejsza niż inne terapie?

Pies to nie tylko wierny przyjaciel, ale także dobry terapeuta. Dogoterapię stosuje się w rozmaitych schorzeniach, a pierwsze rezultaty widać już po 5-10 zajęciach. Dziś, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dogoterapii, rozmawialiśmy na ten temat w audycji "Dzień w Regionie".

 


Magdalena Śmigla-Żywocka z Ośrodka Szkolenia Psów "Iskra" w dogoterapii wykorzystuje nowofunlandy. Jej najmłodsi pacjenci mają niespełna rok. Psy pomagają jednak nie tylko w rehabilitacji, ale także w ogólnym rozwoju dzieci.
Plik audio przeniesiony do archiwum

Dogoterapia jest jedną z form rehabilitacji osób niepełnosprawnych, wykorzystywaną przez Fundację "Podaj Dalej". Jak mówi Iwona Cichocka, koordynatorka zajęć dla dzieci i młodzieży, to ulubione zajęcia podopiecznych. Szczególnie dobrze wpływają na osoby zamknięte w sobie.
Plik audio przeniesiony do archiwum

Na zdjęciu: Magdalena Śmigla-Żywocka z jednym ze swoich psów.

ewa Data: 16.06.2012 18:17 ID:3168
Cudowna osoba.Zapewne szkoli cudowne psy.Ukraina :-*

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje:


Pozwolenie wodnoprawne dla kopalni odkrywkowej węgla brunatnego „Tomisławice” uchylone. Radni zgodzili się na zaciągnięcia przez miasto zobowiązania w wysokości 120 000 000 zł Czytelnicy piszą ... Parking przy szpitalu Już dzisiaj w Sompolnie Poszukiwana sunia - owczarek Komu, komu, bo idę do domu... Komunikat w sprawie przeprawy promowej Rusza przebudowa drogi krajowej nr 72! Komunikat UM w sprawie przeprawy Komunikat Uwaga - Zimny front