Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 22.11.2019 r. Imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

Ocena:

Nowe oblicze turkowskiego muzeum

Turek 19.05.2012 13:26

Nowe oblicze turkowskiego muzeum

Całkowicie odmienione, Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku już wkrótce na nowo otworzy swoje podwoje. W tej chwili trwają gorączkowe przygotowania do uroczystego otwarcia placówki, które nastąpi w sobotę, 26 maja o 17:00.

Gmach muzeum został przebudowany w ramach projektu „Turek – miasto w klimacie Mehoffera”, który zakładał także restaurację polichromii artysty w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Turek otrzymał 7,5 mln zł dofinansowania do obu inwestycji, a ich łączna wartość przekroczyła 11 mln zł. Projekt zrealizowany został także przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa narodowego.

Muzeum wzbogaciło się o sprzęt komkomputerowy, urządzenia biurowe, narzędzia do pracowni witrażownictwa i ceramiki czy zestaw nagłośnieniowo-multimedialny do aktywizacji dziedzińca, który umożliwi m.in. wielkoformatowe projekcje plenerowe.Placówka ma nadzieję rozszerzyć swój wachlarz usług kulturalno-edukacyjnych.

Po przebudowie Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku jest pięć razy większe, jego powierzchnia wystawiennicza powiększyła się natomiast trzykrotnie. 

Plik audio przeniesiony do archiwum

Zaproszenie do udziału w uroczystym otwarciu Muzeum otrzymali m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa. O godz. 19:00 imprezę uświetni koncert orkiestry "Amadeus" pod batutą Agnieszki Duczmal.
Potem, od godz. 20:00, goście będą mieli możliwość zwiedzania Muzeum. Placówka będzie także otwarta w niedzielę, a przez cały kolejny tydzień wstęp do niej będzie bezpłatny. Dodatkowo, na zwiedzających czeka szereg atrakcji: gry muzealne, zabawy i konkursy.

Muzeum Rzemiosła Tkackiego w Turku jest teraz najnowocześniejszą tego typu placówką w promieniu 100 km.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)

Powiązane informacje:Najczęściej przeglądane informacje:


TŁUMY NA POGRZEBIE 21-LATKA W KONINIE Na Kleczewskiej Już nie będzie straszył w centrum miasta Dwa areszty za znęcanie się nad rodziną. Śmiertelne strzały w Koninie Pożar oraz wypadek na ulicy Przemysłowej Ważny Komunikat APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI PREZYDENT ZWOŁAŁ NADZWYCZAJNE POSIEDZENIE POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO Zmarł Biskup Bronisław Dembowski