Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 18.07.2024 r. Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta

Ocena:

Stulecie Pani Teresy Urbańskiej: Brzeźno świętuje wyjątkowy jubileusz

10.07.2024 13:29 (8 dni temu)

 Stulecie Pani Teresy Urbańskiej: Brzeźno świętuje wyjątkowy jubileusz

Pani Teresa Urbańska, mieszkanka Brzeźna, 7 lipca obchodziła swoje setne urodziny. Dwa dni później odwiedzili ją wójt Danuta Mazur, Iwona Kubiak-Klejna, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Krzymowie, oraz Mirosław Kruszyński, Sekretarz Powiatu Konińskiego i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Krzymów.


Danuta Mazur, w imieniu mieszkańców gminy i swoim własnym, złożyła jubilatce serdeczne życzenia zdrowia oraz obecności bliskich osób. Przeczytała także życzenia nadesłane przez premiera Donalda Tuska. Mirosław Kruszyński przekazał gratulacje od Katarzyny Fryzy, starosty konińskiej.

Oprócz życzeń, goście obdarowali Panią Teresę kwiatami oraz prezentem prozdrowotnym. Nie zabrakło również tortu, a wszyscy zgromadzeni zaśpiewali jubilatce "Dwieście lat".

Teresa Urbańska urodziła się 7 lipca 1924 roku w Węglewie. W 1945 roku, kilka miesięcy po zakończeniu wojny, wyszła za mąż i przeniosła się do Brzeźna. Wspomina, że życie miało swoje wzloty i upadki, ale małżeństwo i obecne życie wspomina z radością. Podkreśla, że czuje się bezpieczna i otoczona opieką, szczególnie ze strony syna, pana Sylwestra.

Pani Teresa Urbańska doczekała się licznej rodziny: ma pięcioro dzieci, szesnaścioro wnuków, dwadzieścioro prawnuków i troje praprawnuków.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)