Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 23.06.2024 r. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Ocena:

Komiksowa Odezwa dla Zdrowia: Uczniowie z Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szczepidle na Czele

11.06.2024 13:27 (12 dni temu)

Komiksowa Odezwa dla Zdrowia: Uczniowie z Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szczepidle na Czele

Uczniowie siódmej klasy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szczepidle zasłużenie zajęli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Zdrowie? Ogarniam TO!”. Uroczysta gala z wręczeniem nagród odbyła się 7 czerwca w siedzibie Ministerstwa Zdrowia w Warszawie.


Konkurs, organizowany przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Jego celem było promowanie zdrowego stylu życia i zwiększenie świadomości na temat profilaktyki chorób nowotworowych.

Prace konkursowe mogły być wykonane w kategoriach: Komiks – kreatywna opowieść graficzna promująca zdrowe nawyki; Piosenka z teledyskiem – oryginalny utwór i wideoklip, w którym zdrowie odgrywa główną rolę; Film – krótki film pokazujący znaczenie zdrowego trybu życia.

Uczniowie ze Szczepidła postanowili stworzyć komiks, zatytułowany jako piąta część „Dziadów”.

„Nasz komiks opowiada o bohaterach, którzy żyją niezdrowo. Krzysiu, nasz główny bohater, pali papierosy. Nasze dwie inne bohaterki odżywiają się bardzo niezdrowo, nie uprawiają w ogóle sportu. I nawiedzają ich duchy, które też tak żyły i przez to umarły. I próbują ich nawrócić. Skutecznie” – relacjonują autorzy komiksu.

Maja Dobiecka, Adrianna Grabińska, Zofia Pawlik i Szymon Kościelski, pod opieką nauczycielki biologii Joanny Piekarskiej, stworzyli to dzieło. Pani Piekarska zapewnia, że pomysł i wykonanie były całkowicie samodzielne – to inicjatywa i praca młodzieży od początku do końca.

Uroczysta gala w Ministerstwie Zdrowia była okazją do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, które uczniowie ze Szczepidła odebrali z radością. Za pierwsze miejsce w kategorii Komiks zostali uhonorowani smartwatchami oraz upominkami i gadżetami związanymi z maskotkami konkursu, Ogarem i Rogalem.

Choć prawa autorskie do komiksu przeszły na rzecz Ministerstwa Zdrowia, duma z osiągniętego sukcesu pozostaje niezmieniona.

„Ja jestem bardzo dumna z moich uczniów (...) i uważam, że to jest w pełni zasłużony sukces, bo bardzo dużo pracy włożyli i to był ich pomysł od początku do końca” – podsumowuje Joanna Piekarska.

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)