Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 18.05.2024 r. Imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Ocena:

Gminny Dzień Strażaka 2024: Nowy Samochód Pożarniczy

15.05.2024 15:10 (3 dni temu)

Gminny Dzień Strażaka 2024: Nowy Samochód Pożarniczy

11 maja br. Gminny Dzień Strażaka został uroczyście obchodzony w gminie Grodziec. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej celebrowanej w kościele pw. św. Wojciecha w Grodźcu przez proboszcza parafii, ks. Karola Zająca, oraz ks. Tadeusza Bachorza.


Po mszy oddziały strażackie, przy dźwiękach orkiestry parafialnej z Królikowa pod dyrygenturą Piotra Bartosika, przemaszerowały ulicami Grodźca do placu Nadleśnictwa Grodziec, gdzie odbyła się oficjalna część obchodów. Podczas tego wydarzenia miało miejsce uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego, ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla druhów z OSP Grodziec.

Jest to pierwszy pojazd tego rodzaju na terenie gminy, a zarazem piąty, który został pozyskany przez samorząd gminny w ciągu ostatnich pięciu lat. Nowy samochód jest wyposażony m.in. w zbiornik wody o pojemności 5000 litrów oraz autopompę o wydajności 3800 litrów na minutę. Dodatkowo, auto zostało wyposażone w inne narzędzia ułatwiające pracę i szybkie reagowanie strażaków w sytuacjach zagrożenia.

Całkowita wartość pojazdu wyniosła 1 543 650,00 zł, a do jej pokrycia przyczyniły się środki z różnych źródeł finansowania: WFOŚiGW/NFOŚiGW w kwocie 625 000,00 zł, KSRG - 125 000,00 zł, budżet gminy Grodziec - 113 650,00 zł oraz wkład własny OSP Grodziec w wysokości 680 000,00 zł.

Podczas uroczystości złożono symboliczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w zakup nowego pojazdu, a następnie odbyła się prezentacja sprzętu ratowniczo-gaśniczego. W wydarzeniu uczestniczyli strażacy z różnych jednostek OSP, przedstawiciele zarządów Oddziału Wojewódzkiego i Powiatowego ZOSP RP w Koninie oraz Zarządu Gminnego ZOSP RP w Grodźcu, władz Powiatu Konińskiego, Gminy Grodziec oraz zaproszeni goście.

 

 

 

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)