Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 21.04.2024 r. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Ocena:

Pożar kamienicy przy ul. Staszica w Koninie

02.04.2024 17:16 (19 dni temu)

Pożar kamienicy przy ul. Staszica w Koninie

W dniu 1 kwietnia 2024 roku, po godzinie 21:00, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie wpłynęło zgłoszenie o pożarze kamienicy przy ul. Staszica w Koninie.

 Dyżurny SKKM natychmiast zadysponował na miejsce strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz druhów z OSP Konin.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono ogień wydobywający się z okien jednego z mieszkań na pierwszym piętrze budynku. Dwóch mieszkańców opuściło budynek przed przybyciem straży pożarnej.

 Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w budynku oraz podaniu wody na palące się mieszkanie. Strażacy, zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego, weszli do wewnątrz kamienicy celem ugasić pożar oraz przeszukać ją pod kątem ewentualnych osób przebywających w budynku. W jednym z mieszkań, które nie objęło ogień, znajdował się mężczyzna, który został ewakuowany przez strażaków do miejsca bezpiecznego, gdzie udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

 Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego mężczyzna został przebadany i odmówił dalszej pomocy medycznej.

 Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji strażaków udało się likwidować zagrożenie, zapewniając bezpieczeństwo mieszkańcom kamienicy przy ul. Staszica w Koninie.

Kakał Data: 02.04.2024 17:53 ID:12838
Wafel cwel

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)