Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 21.04.2024 r. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Ocena: 1
1 0

Uroczyste Liturgie Wielkanocne Odpowiednio Dopełnione przez Chóry i Zespół Instrumentalny

02.04.2024 16:59 (19 dni temu)

Uroczyste Liturgie Wielkanocne Odpowiednio Dopełnione przez Chóry i Zespół Instrumentalny

Chór Cantorum Gaudium z Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeźnie, wraz z konińskim Chórem Klasztoru Franciszkanów Canto Lumine oraz zespołem instrumentalnym składającym się z uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie, wnieśli swój wkład w obchody Świąt Wielkanocnych.


Te wyjątkowe zespoły muzyczne połączyły siły, aby uświetnić uroczyste Liturgie Paschalne. Pierwsza z nich odbyła się w Wielką Sobotę o godzinie dwudziestej w parafii św. Marii Magdaleny, czyli w klasztorze franciszkanów w Koninie. Natomiast na zaproszenie księdza proboszcza Mirosława Dereszewskiego, chóry i zespół wystąpiły w Poniedziałek Wielkanocny w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Starym Mieście, uświetniając Mszę świętą o godzinie jedenastej trzydzieści.

Chórem Cantorum Gaudium kieruje Hanna Buczkowska-Bartczak, natomiast chórem Canto Lumine zarządza Dominik Zimny. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu Liturgie Wielkanocne nabrały wyjątkowego charakteru, przynosząc radość i uroczystość zgromadzonym wiernym.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)