Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 21.04.2024 r. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Ocena:

Wójt Gminy Władysławów podpisała umowę na dofinansowanie budowy drogi ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

28.02.2024 18:21

Wójt Gminy Władysławów podpisała umowę na dofinansowanie budowy drogi ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Wtorek, 27 lutego 2024 r., był dniem kluczowym dla Gminy Władysławów. Wówczas Wójt Elżbieta Klanowska, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Marzeny Ressel, dokonała podpisania istotnej umowy na dofinansowanie inwestycji drogowej. Dzięki temu działaniu do gminy trafią znaczące środki w wysokości 1.001.995,35 zł, stanowiące aż 80% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia pod nazwą "Budowa drogi w miejscowości Mariantów-Władysławów-Działki wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.


Projekt zakłada szeroki zakres działań obejmujących roboty przygotowawcze i ziemne, krawężniki, obrzeża, nawierzchnię jezdni i zjazdów, rury przepustowe, pobocza, kanał technologiczny, roboty wykończeniowe, a także przebudowę linii kablowej NN oraz odwodnienie.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (RFRD) jest kluczowym narzędziem wsparcia realizacji zadań drogowych na szczeblu lokalnym, zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego głównym celem jest przyspieszenie budowy nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej, co ma przyczynić się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa podróży, a także wspierać rozwój gospodarczy.

Budowa, rozbudowa i modernizacja dróg stanowią priorytety dla władz gminy. Podjęcie kolejnych kroków w tej kwestii świadczy o zaangażowaniu w poprawę warunków drogowych, co z kolei wpływa korzystnie na życie społeczności lokalnej. O wynikach inwestycji będziemy informować na bieżąco.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)