Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Wtorek 05.03.2024 r. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii

Ocena:

Baśniowe Zimowe Święto: Śpiąca Królewna, Róże i Śnieg

11.02.2024 16:30 (23 dni temu)

Baśniowe Zimowe Święto: Śpiąca Królewna, Róże i Śnieg

W Niepublicznej Szkole Podstawowej w Głodnie ferie zimowe rozpoczęły się od magicznej zabawy choinkowej, która zgromadziła uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków szkoły. To wyjątkowe wydarzenie było okazją do wspólnej zabawy oraz integracji.


Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, podczas której utalentowani uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności. Starsze klasy przygotowały widowisko oparte na baśni o "Śpiącej Królewnie", która w tym wydaniu nosiła imię Róży i rozgrywała się w malowniczym ogrodzie pełnym róż.

Młodsze klasy i przedszkolaki przypomniały, że luty to miesiąc zimowy, nawet gdy za oknem temperatura przypomina marcową wiosnę. Przedstawili program o zimie, w którym wierszami, śpiewem i tańcem przywołali magię zimy, śniegu i mrozu. Dodatkowo, przypomnieli o ważnych zasadach bezpieczeństwa związanych z zimowymi zabawami na śniegu i lodzie. Wszystkie występy spotkały się z entuzjazmem publiczności.

Po części artystycznej dyrektor szkoły, Agnieszka Nowak, podziękowała wszystkim za wsparcie organizacyjne, włączając w to sponsorów, wśród których znalazła się firma Sherman. Następnie, pojawił się Mikołaj, aby obdarować dzieci prezencikami, co było wyjątkowym gestem na zakończenie karnawału.

„Mikołaj to dla dzieci symboliczna postać, która niesie radość z otrzymywania prezentów i szerzy dobro wśród innych” - powiedziała Agnieszka Nowak.

Ostatnim punktem programu było szaleństwo taneczne. Oprócz tego, nie brakowało innych atrakcji, takich jak kawiarenka z ciepłymi i słodkimi przysmakami oraz loteria fantowa, której dochód przeznaczony został na organizację szkolnej wycieczki.

Organizacja szkolnej choinki była dużym przedsięwzięciem, w którym zaangażowanych było wielu ludzi.

„Wszyscy uczniowie uczestniczą w przedstawieniu, wszyscy nauczyciele zaangażowani są w przygotowanie dekoracji i scenariusza, ale w tym roku szczególnie aktywne w organizacji wydarzenia były panie Anna Kułakowska, Edyta Laskowska, Wioleta Kałecka oraz Karolina Michalska. Również Rada Rodziców wniosła cenny wkład. Pani przewodnicząca, Małgorzata Świderska, wykazała się wyjątkowymi zdolnościami plastycznymi i jest współautorką dzisiejszych pięknych różanych dekoracji” - dodała Agnieszka Nowak.

Zabawa choinkowa była pełna radości, uśmiechu i świetnej atmosfery, stanowiąc niezapomniane przeżycie dla całej społeczności szkolnej.

 

 

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)