Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2024 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena:

Trzy dni z Chopinem

20.11.2023 20:16

Trzy dni z Chopinem

Sześcioro młodych pianistów wzięło udział w XIX Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych”, który odbył się w Koninie i Żychlinie w dniach 16-18 listopada 2023 r.


Jury w składzie: ad. dr hab. Konrad Skolarski – przewodniczący,   dr Julia Kociuban – Maximov i Andrzej Wójciński wręczyło następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda – Franciszek Gąsieniec,

II nagroda – nie przyznano,

III nagroda ex aequo – Filip Pacześny i Michał Basista,

Wyróżnienie I stopnia – Krzysztof Wierciński i Justyna Żołnacz,

Wyróżnienie II stopnia – Małgorzata Uziałko.

Nagrody ufundowali: Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Starostwo Powiatowe w Koninie.

Na Koncercie Inauguracyjnym podczas pierwszego dnia Festiwalu wystąpił Konrad Skolarski, który wykonał utwory L. van Beethovena, F. Chopina i A. Skriabina. Zebrani mieli okazję usłyszeć także bardzo zdolnego, dziewięcioletniego pianistę Szymona Goślińskiego z klasy Danuty Gościńskiej. Wykład towarzyszący wydarzeniu pt. „Polonez w polskiej muzyce fortepianowej” wygłosiła dr Julia Kociuban – Maximov z Krakowa, po którym uczestnicy Festiwalu złożyli kwiaty pod pomnikiem Fryderyka Chopina.

Finał Festiwalu rozbrzmiewał muzyką Fryderyka Chopina podczas wieczoru „Chopin w blasku świec” w Pałacu Bronikowskich w Żychlinie. Nie zabrakło słynnych, żychlińskich pączków. Organizatorami XIX Festiwalu Pianistycznego „Chopinowskie Interpretacje Młodych” bzliŁ Koło Towarzystwa im. F. Chopina w Żychlinie koło Konina i Konińska Fundacja Kultury. Ich partnerami zaś: Miasto Konin, PSM I i II st. w Koninie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. F. Chopina w Żychlinie oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Wydarzenia festiwalowe prowadzili: Krzysztof Pydyński, Michał Bonczysty i  Katarzyna Broj.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)