Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Środa 06.12.2023 r. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Ocena:

KUMULACJA NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH NA TERENIE KOMISARIATU POLICJI W SOMPOLNIE

27.09.2023 22:00

KUMULACJA NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH NA TERENIE KOMISARIATU POLICJI W SOMPOLNIE

Pomimo nieustających apeli nadal pojawiają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę na „podwójnym gazie”. Tylko w jeden dzień 21 września na drogach gminy Sompolno i Wierzbinek zostało zatrzymanych aż 3 nietrzeźwych kierujących.


Jako pierwsza 21 września chwilę po północy w ręce funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Sompolnie „wpadła” 36-letnia kobieta. Do jej zatrzymania doszło na Placu Wolności w Sompolnie. W trakcie czynności mundurowi wyczuli silną woń alkoholu od siedzącej za kierownicą kobiety. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkanka gminy Sompolno wsiadła za kierownicę pojazdu BMW mając promil alkoholu w organizmie.

Następnie tego samego dnia przed południem w miejscowości Dziady w gminie Wierzbinek policjanci z miejscowego komisariatu postanowili zatrzymać do kontroli pojazd marki Audi. 39-letni mieszkaniec gminy Wierzbinek „pobił rekord” tego dnia, gdyż badania wykazały ponad 3 promile.

Do grona nieodpowiedzialnych kierujących tuż przed godziną 17.00 dołączył 47-letni mieszkaniec Sompolna, który poruszał się tym razem rowerem. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 zł.

Pozostali zatrzymani nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)