Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 07.12.2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Ocena:

W miniony weekend w Rychwale odbyły się Jubileuszowe XX Impresje Muzyczne – Piknik Orkiestr.

11.09.2023 19:30

W miniony weekend w Rychwale odbyły się Jubileuszowe XX Impresje Muzyczne – Piknik Orkiestr.

Orkiestry dęte z całej Polski już po raz 20. Zawitały do Rychwała na największe świeto muzyczne regionu - Impresje Muzyczne. W tym roku powody do świętowania mieli nie tylko muzycy, ale również strażacy.

Impresje Muzyczne rozpoczęły się tradycyjnie od sobotnich parad i koncertów przybyłych orkiestr dętych, które odwiedziły niemal wszystkie miejscowości w gminie Rychwał.


W niedzielę natomiast wszystkie zespoły przeszły bogatym korowodem z Placu Jedyńskiego na Plac Wolności w Rychwale. Towarzyszyły im m.in.: grupy mażoretek, motocykliści, Koła Gospodyń, harcerze i strażacy.

Zebranych na rychwalskim rynku przywitał burmistrz Stefan Dziamara oraz starosta Stanisław Bielik.

Ważnym punktem XX Impresji Muzycznych było przekazanie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego marki Man druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychwale. Nowy pojazd sprawi, że strażacy ochotnicy jeszcze sprawniej będą mogli nieść pomoc nie tylko mieszkańcom miasta i gminy Rychwał.

W oficjalnym przekazaniu samochodu udział wzięli burmistrz Stefan Dziamara, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Drewniacki, Zastępca Komendanta Wielkopolskiego PSP bryg. Robert Natunewicz, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP st. kpt. Michał Karczewski, poseł Tomasz Nowak oraz kierownik KRUS Katarzyna Rzepecka-Andrzejak.

Tradycyjnie przedstawicielom przybyłych formacji wręczono podziękowania. Gospodarze, jak i goście z różnych zakątków Polski zaprezentowali swój repertuar na Placu Wolności, a potem na scenie w Parku Miejskim, gdzie do uczestników muzycznego święta dołączył Ryszard Bartosik Sekretarz Stanu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na mieszkańców czekało tam wiele atrakcji. Były m.in.: dmuchańce, alpaki i liczne stoiska gastronomiczne.

W tegorocznych paradach i koncertach podczas XX Impresji Muzycznych wystąpiły orkiestry dęte z Woli, Łososiny Dolnej, Tokar i Brzezin, Warty, Rychnowa, Skulska, Starego Miasta, Dobrej oraz Rychwała. Ponadto można było zobaczyć mażoretki Wizard z Mycielina, Sparkle z Rychnowa, MTZ z Tuliszkowa, Charme I z Rychwała, Charme z Konina, Sigma ze Starego Miasta, grupy: ratownicze, motocyklowe, zmechanizowane, rekonstrukcyjne i Wojska Polskiego oraz zespół Mariachi Los Amigos.

Choć XX Impresje Muzyczne to już historia, to na pewno na długo muzyczne święto zapadnie w pamięć wszystkich uczestników. Wyjątkowe występy orkiestr dętych oraz przekazanie wozu bojowego strażakom uczyniły wydarzenie niezapomnianym. Już teraz można gorąco wszystkich zaprosić na kolejną edycję.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)