Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 07.12.2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Ocena:

Brzeźno: Młodzi strażacy na Złotej Górze

11.09.2023 16:05

Brzeźno: Młodzi strażacy na Złotej Górze

Dziecięce Drużyny Pożarnicze z Brzeźna i Krzymowa oraz ich rodzeństwo i rodzice wzięli udział w wyprawie na Złotą Górę, zorganizowanej przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie.

Wydarzenie miało miejsce dziewiątego września. W sumie wzięło w nim udział około pięćdziesięciu osób.


 Mieliśmy spotkanie z panem leśniczym, Wiesławem Bąkiem, który jest opiekunem lasów na naszym terenie. Opowiedział nam o Rezerwacie Złota Góra, opowiedział nam o dostrzegalni przeciwpożarowej, która również się tam znajduje. Również mieliśmy zagadnienia z tematyki przeciwpożarowej, zapobiegania pożarom w lasach, ale nie tylko. (…) Chciałbym zaznaczyć, że brały z nami udział „Tygrysy” z Krzymowa. Na nasze zaproszenie fajnie odpowiedzieli i mimo krótkiego czasu na przygotowanie się, postarali się wygospodarować tę chwilę, żeby przyjechać do nas i uczestniczyć z nami w takich zajęciach – mówi Michał Olaszewski, opiekun Dziecięcej Drużyny Pożarniczej przy jednostce OSP w Brzeźnie.

Zajęcia z drużyną odbywają się regularnie, ale w takiej formie zostały zorganizowane po raz pierwszy.

- Takie zajęcia trzeba urozmaicać. I wpadł mi pomysł przy spotkaniu dla starszych strażaków z panem leśniczym. Wtedy mi zaświtało w głowie, że to też może być fajne przedsięwzięcie dla dzieciaków i udało się to zorganizować wspólnie z Nadleśnictwem Konin – dodaje Michał Olaszewski.

Dzieciom podobała się wyprawa.

- Dowiedzieliśmy się o zwierzętach, o Złotej Górze, jak powstawała – mówi jeden z uczestników.

W Dziecięcej Drużynie Pożarniczej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnie jest obecnie dwadzieścioro siedmioro dzieci.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)