Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 15.07.2024 r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza

Ocena:

Synagoga pełna sztuki

11.09.2023 10:55

Synagoga pełna sztuki

To był znakomity pomysł pracowników Centrum Kultury i Sztuki w Koninie układających podprogram tegorocznej Nocy Kultury. Tarki Sztuki REPET w synagodze okazały się strzałem w dziesiątkę. Około czterdzieścioro wystawców – artystów-amatorów i profesjonalistów, a także uczniów szkół średnich -  swoje prace dosłownie w każdym miejscu obszernej byłej świątyni. Przyznać trzeba, że było w czym wybierać – od obrazów wielkoformatowych, przez rzeźby i małe cacuszka, po miniatury czy fotografie. O grafikach nie wspominając.


Spragnieni jeszcze większych doznań artystycznych na pewno byli usatysfakcjonowani dwoma koncertami – w piątek wystąpił Michał Pepol, z utworami z fonograficznego debiutu kompozytora i wiolonczelisty pt. „Kora nieskończoność”. W niedzielę  na scenie pojawiło się trio „Tuleje”. Gosia Zagajewska, Ksawery Wójciński i Wojtek Kurek zaprezentowali projekt „Ciche miejsca”, inspirowany… folklorem konińskim i około konińskim (sic!).

Organizatorzy zadbali nie tylko o ducha. W ogródku przed synagoga czynna była „jadalnia pod chmurką”. Oczywiście tegoroczna Noc Kultury obfitowała w jeszcze inne zdarzenia, które także chętnie odwiedzane były przez publiczność.

Organizatorem Nocy było nasz Centrum Kultury i Sztuki, a partnerami - Miasto Konin, Dom Artystyczny Ewa Gaj, Pepe Nero, Koniński Teatr Tańca, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Franspol Sp. z o.o., CoJesz.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)