Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 07.12.2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Ocena:

Wizyta studyjna w Industrial Park Poland

08.09.2023 14:24

Wizyta studyjna w Industrial Park Poland

W Żdżarach na terenie powstającego Industrial Park Poland odbyła się wizyta studyjna, w której uczestniczyli przedstawiciele inwestora, łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej i gminy Stare Miasto. 


Gospodarz miejsca Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska, przedstawił i podsumował ponad dwuletnie prace i zaangażowanie na rzecz powstającego parku oraz zapoznał przybyłych gości z najbliższymi planami inwestycyjnymi, które obejmują przebudowę odcinka drogi krajowej nr 72 oraz budowę i przebudowę dróg gminnych przylegających do parku.

Kolejne plany zakładają m.in. budowę nowego GPZu i rozbudowę sieci przesyłowych do zasilania energią energetyczną, budowę gazociągu i zwiększenie dostępności gazu ziemnego, przebudowę i rozbudowę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i melioracyjnej dla terenu inwestycyjnego. Uczestnicy spotkania rozmawiali również o planach komercjalizacji parku i lokalnym rynku pracy.

Prezes ŁSSE Marek Michalik przedstawił zgromadzonym możliwości pomocy publicznej ze strony strefy i zadeklarował wsparcie rządowe dla projektu. Podkreślił, że powstająca inwestycja ma priorytetowe znaczenie, ponieważ na mapie Polski brakuje zwartych i przygotowanych pod klucz terenów inwestycyjnych.

Wójt gminy Dariusz Puchała podziękował za ogrom wykonanych prac. Jak podsumował włodarz do tej pory dotyczyły one spraw własnościowych, środowiskowych i koncepcyjnych. Wyraził również nadzieję, że kolejne etapy będą widoczne gołym okiem dla mieszkańców.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)