Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 07.12.2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Ocena:

Wizyta u honorowych gospodarzy dożynek

23.08.2023 09:57

Wizyta u honorowych gospodarzy dożynek

W dniu wczorajszym do honorowych gospodarzy dożynek z zaproszeniem udali się Starosta Turecki Dariusz Kałużny oraz reprezentujący Burmistrza Gminy i Miasta Tuliszkòw Krzysztofa Romana - Dyrektor MGOK w Tuliszkowie Mirosław Rojek.


Zaprosili oni Panią Natalię Radzimską oraz Pana Przemysława Zajdlica do pełnienia funkcji Starostów Dożynek Powiatowo-Gminno- Parafialnych, które odbędą się 3 września w Tuliszkowie.

Pani Natalia Radzimska ze Smaszewa wraz z mężem Tomaszem prowadzą gospodarstwo przejęte od rodziców o powierzchni 50 ha, w tym 10 hektarów są to grunty dzierżawione. Gospodarstwo nastawione jest na produkcję mleka, rocznie z ich obory wyjeżdża 360 tys. litrów. Poza tym prowadzą także hodowlę bydła. Inwentarz żywy gospodarstwa stanowi 45 sztuk krów mlecznych, jałowizna i 20 opasów rocznie. Państwo Radzimscy nie boją się korzystać ze środków zewnętrznych, inwestując w gospodarstwo. W ostatniej dekadzie przynajmniej czterokrotnie sięgali po środki unijne na rozwój produkcji rolnej. Natalia i Tomasz mają dwoje dzieci: Kingę i Wiktora.

Pan Przemysław Zajdlic z Wrólbliny - jest młodym rolnikiem, gospodarstwo rodzinne przejął od siostry w 2017 roku. Prowadzi je z partnerką Aleksandrą oraz bratem Robertem. Wspólnie gospodarują na 35 hektarach, w tym 15 hektarów, to grunty dzierżawione i stanowią je przede wszystkim łąki. Gospodarstwo nastawione jest na hodowlę gęsi – rocznie ok. 8 tysięcy sztuk oraz i kaczek - rocznie 50 tys. sztuk, a także bydła rzeźnego rasy Limousin, którego stado liczy rocznie od 35 do 40 sztuk.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)