Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 07.12.2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Ocena:

URATOWALI DESPERATA

22.08.2023 15:51

URATOWALI DESPERATA

To miał być normalny poniedziałek... właśnie w ten dzień, wieczorem, nasi druhowie spotykają się na sportowej integracji. Najczęściej grają w piłkę nożną - od jesieni do wiosny na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie, a w sezonie "ciepłym" na Orliku przy CKU. Czasem zapraszają kolegów z innych jednostek OSP, a także PSP.


Korzyści z takich spotkań chyba nie trzeba wymieniać, ale mało kto się spodziewał, że taka integracja może uratować komuś życie!

Tak było tym razem. Trzech druhów z naszej jednostki - Patryk Wojciechowski, Adrian Kaczmarek oraz Patryk Bąkowski wraz z kolegą z Ochotniczej Straż Pożarnej w Żychlinie Szymonem Budką, spotkali się na bulwarach by wspólnie pójść na boisko. Kątem oka zobaczyli człowieka dryfującego w rzece. Bez chwili namysłu Patryk Wojciechowski i Szymon wbiegli do wody by wydostać go na brzeg, skąd asekurował ich Adrian i "Bąku". Sprawna i szybka akcja zaowocowała szczęśliwym wydostaniem z wody mężczyzny, który jak się potem okazało próbował popełnić samobójstwo.

Strażacy stabilizowali stan poszkodowanego, który następnie został przekazany policji i zespołowi ratownictwa medycznego.

Brawo Panowie! Pełen szacun. Właśnie dlatego nacisk na szkolenia jest tak ważny - by móc pewnie i właściwie reagować w sytuacjach kryzysowych.

Jednocześnie przypominamy, że to nie musi tak wyglądać. Jeśli jesteś w kryzysie psychicznym, nie wiesz co zrobisz i czujesz, że potrzebujesz pomocy - zadzwoń 800 108 108. Jest to bezpłatny numer do osób, które czekają by Ci pomóc. Warto, po prostu warto.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)