Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 07.12.2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Ocena: 1
1 0

Dożynki Gminno – Parafialne w Kazimierzu Biskupim.

21.08.2023 16:01

Dożynki Gminno – Parafialne w Kazimierzu Biskupim.

Msza święta w kościele parafialnym pw. św. Marcina z Tours rozpoczęła obchody Dożynek Gminno – Parafialnych w Kazimierzu Biskupim.


Później kolorowy korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą OSP w Kazimierzu Biskupim przemaszerował na stadion. Tam obrzęd dożynkowy poprowadził Zespół Pieśni i Tańca „Marynia”. Potem starostowie dożynek - Wanda i Dariusz Biernaccy z Kazimierza Biskupiego przekazali na ręce wójta Grzegorza Maciejewskiego bochen chleba upieczony z tegorocznych zbóż. – Zebrane przez was plony należycie zagospodaruję i mądrze podzielę – obiecał wójt.

Podczas tegorocznych dożynek nie zabrakło konkursów. W konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy pierwsze miejsce zajęło sołectwo Kazimierz Biskupi, drugie – Posada, a trzecie – Wieruszew. Wyróżnienie otrzymały Bielawy i Dobrosołowo. W konkursie dla KGW (na najładniejsze stoisko i najbardziej tradycyjną potrawę) jury najwyżej oceniło stoisko KGW Kozarzew i KGW Kozarzewek. Drugie miejsce trafiło do KGW Posada, trzecie – KGW Jóźwin, a wyróżniono KGW Bielawy i KGW Kamienica. Nagrody za najbardziej wystrojoną wieś otrzymały sołectwa: Cząstków, Jóźwin, Kazimierz Biskupi, Sokółki, Władzimirów oraz Anna Wysimirska z Tokarek Pierwszych, a dodatkowe wyróżnienie od PZU w Koninie, ul. Bankowa trafiły do Jóźwina, Sokółek i Anny Wysimirskiej.

Wręczono również odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”. Otrzymali je: Jarosław Chojnicki, Albin Łukasiewicz, Tadeusz Szczęsny.

Na scenie do tańca zachęcały: Zespół BP Band, „InoRos” – gwiazda wieczoru oraz Forte.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)