Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 21.06.2024 r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ocena:

„Ograniczenia są tylko w Twojej głowie”

02.06.2023 21:17

„Ograniczenia są tylko w Twojej głowie”

O takim tytule zorganizowała prelekcje
31 maja dla młodzieży pani Aneta Nowak, nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Koninie na którą zaprosiła Panią Joanne Perlińską pseudonim „Ruda”.

 


„Poznałyśmy się na wydarzeniu organizowanym przez Fundację imienia Doktora Piotra Janaszka Poda Dalej, pod hasłem „Piękno na kołach” w ramach kampanii Miasto Kobiet. Wtedy już nie dało się Ciebie zauważyć – rude włosy i na to korona na głowie” – tak rozmowę rozpoczęła organizatorka i prowadząca spotkanie pani Aneta Nowak. 

Ruda, bo tak o sobie mówi to wulkan energii z dystansem do tego co jej życie podarowało - MPD tj. mózgowe porażenie dziecięce.  Sama jako wolontariusz wspiera osoby z MPD i uczy ich samodzielnego ubierania się. W 2015 była jedną z dwunastu finalistek Miss Polski na wózku Lista marzeń którą stworzyła powstała natomiast, kiedy dowiedziała się, że ma nowotwór. Na tej liście już odhaczony znalazł się wypad nad morze, skok ze spadochronu i wydanie autorskiej książki, którą również prezentowała.

Historii opowiedziała wiele udowadniając tym samym, że ograniczenia są tylko
w głowie. Czerpać z życia całymi garściami to Ona -Ruda potrafi.  

Joanna Perlińska wydała książkę pt. „Ruda rządzi” którą zaprezentowała podczas spotkania. Zakupione przez uczniów i nauczycieli egzemplarze autorka własnoręcznie podpisała z dedykacją.

 

 

 

 


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)