Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 24.09.2023 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Ocena:

WebTalk #DigitalFirst - wszystko, co musisz wiedzieć o Agencji

22.05.2023 23:37

WebTalk #DigitalFirst - wszystko, co musisz wiedzieć o Agencji

Każdy, kto zajmuje się biznesem, zdaje sobie sprawę z tego, że marketing jest niezwykle kluczowym narzędziem napędzającym przedsiębiorstwo. Niestety jednak w obecnych czasach, charakteryzujących się szumem informacyjnym i przesytem informacji, skuteczna promocja marki nie należy do najłatwiejszych zadań. Często okazuje się, że nieprzemyślane działania w tej kwestii nie tylko nie przynoszą korzyści, ale wręcz szkodzą biznesowi. Oczywiście każdy przedsiębiorca chce tego uniknąć. Co więc zrobić? Rozwiązaniem może okazać się zasięgnięcie pomocy u profesjonalnej agencji digital marketingowej.


Zaistnienie w sieci nie jest proste, a utrzymanie tam odpowiedniej pozycji często graniczy z cudem. Wsparciem jest więc zespół ekspertów, który posiada bogate doświadczenie w branży marketingowej. Ich wiedza na temat nowoczesnych strategii i trendów pomoże skutecznie wypromować markę i dotrzeć do grupy docelowej odbiorców, zyskując tym samym przewagę nad konkurencją i budując silną pozycję na rynku. Jedną z firm, która świadczy te usługi jest agencja digitalowa WebTalk, której profil na facebooku możesz odwiedzić, klikając w hiperłącze: Webtalk.

Czym jest WebTalk?

WebTalk to dynamicznie rozwijająca się agencja digital, która od 13 lat zdobywając doświadczenie w branży w dość mocny sposób wybiła się na tle innych. Za jej sukces odpowiedzialne są innowacyjne rozwiązania, szeroki zakres usług oraz obsługa klienta na najwyższym poziomie. Do tego dochodzą bardzo istotne kwestie, takie jak: dostosowywanie się do potrzeb rynku oraz spersonalizowane dostosowywanie strategii komunikacyjnych i narzędzi do konkretnego odbiorcy. WebTalk zajmuje się szerokim zakresem działań związanych z budowaniem wizerunku i optymalizacją wyników marek, zarówno w przestrzeni cyfrowej, jak i tradycyjnej. Charakterystyczną cechą agencji jest oferowanie działań 360, czyli pełna obsługa kampanii. Pod tą krótką nazwą kryje się spektrum czynności, od planowania strategii marketingowej opartej na oczekiwaniach klienta, przez koordynację, realizację, egzekucję, aż finalnie po wystawienie raportu. Cel jest jeden. Dotarcie do grupy docelowej, wykorzystując przy tym różne kanały marketingowe.

Innowacyjność i rozwój - Dział Research & Development

Jednym z najmocniejszych wyróżników WebTalk jest dział Research & Development, który odpowiedzialny jest za wprowadzanie i implementację u klientów innowacyjnych usług, bazujących na najnowszych technologiach. W 2022 roku agencja wprowadziła w życie trzy nowe działy oraz komórki, które miały na celu wzbogacić jej kompetencje. Pierwszym z nich jest właśnie R&D Lab. W ramach jego funkcjonowania, zaczęto prowadzić analitykę cen marek i konkurencyjności w sklepach, audyty efektywności kart produktów, analizę efektywności formatów mediowych, implementację Dynamic Content Optimization, a także digitalizację komunikacji B2B. Dodatkowo w dziale R&D rozwijane są usługi z zakresu analityki konsumenckiej i rynkowej, wdrażane innowacyjne rozwiązania e-commerce (kierowane w stronę A-Commerce) i opracowane strategie cenowe, a także stosowane rozwiązania mobilne i implementacja działań AR & VR. Głównym zadaniem tego działu jest więc w skrócie, dostarczać klientom innowacyjne narzędzia i strategie, które pomogą w osiągnięciu sukcesu w świecie cyfrowym. 

Ekspansja na inne rynki - projekty międzynarodowe

Agencja WebTalk za swój sukces uznaje również, coraz większą współpracę z klientami na całym świecie (ze szczególnym skupieniem sił w regionach CEE). Korzystając ze swojej sieci partnerskiej, a także ekspertów lokalnych, z powodzeniem obsługuje firmy na 8 różnych rynkach, w aż 10 językach. Pozwala jej to na stały rozwój kompetencji, poszerzenie grona specjalistów i dostarczanie usług na najwyższym poziomie uwzględniając preferencje różnych klientów. 

Działanie agencji WebTalk jest niezwykle doceniane w branży marketingowej. Eksperci z agencji biorą udział w wielu konferencjach branżowych (wydawnictw takich jak Puls Biznesu czy Media Marketing Polska), dzieląc się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem oraz występują w roli jurorów prestiżowych konkursów zarówno lokalnie (Effie, Kreatura), jak i międzynarodowo (Stevies International Business Awards, Muse). Sukces WebTalk nie pozostaje niezauważony, dowodem na to są prestiżowe nagrody, takie jak Effie, Kreatura, a także Złote Spinacze.

Usługi zaprogramowane na rozwój biznesu

Profesjonalnemu podejście agencji WebTalk uwydatniają m.in. tworzone strategie komunikacji i budowania marki, kampanie krótko i długoterminowe, mechanizmy konkursowe i loterie, a specjalizacje analityczne – przeprowadzanie audytów strategicznych i rewizji założeń. Nie należy także pominąć, że WebTalk w swojej ofercie posiada również szyte na miarę według potrzeb klienta i obecnych trendów szkolenia i warsztaty. 

WebTalk to ekspert w obszarze mediów społecznościowych i nowych mediów wizualnych, czyli kolejnej komórki wchodzącej w dział strategii, pod nadzorem Klaudii Traczyk, który z powodzeniem został uruchomiony w agencji w 2022 roku. WebTalk od lat zajmuje się opracowywaniem treści i prowadzeniem płynnej komunikacji w mediach takich jak Facebook, Instagram i LinkedIn, wraz z rozwojem social media rozwinął także swoją ofertę m.in. o TikTok, Twitch, Discord oraz działania influencer marketingowe, będące obowiązkowym działaniem marketingowym marki, w prosty sposób mierzalnym względem konwersji sprzedażowych i ROI.

 

Co wyróżnia WebTalk na tle innych?


WebTalk to agencja wyróżniająca się na tle konkurencji, a przysłużyło się do tego kilka obszarów jej działalności. Community Management angażuje i proaktywnie utrzymuje kontakt z klientami na podstawie strategicznych założeń, dzięki czemu klient czuje się zaopiekowany i ma zawsze dostęp do niezbędnych informacji. Dział kreacji, odpowiedzialny za tworzenie branded content, to z kolei zespół 30 specjalistów zajmujących się tworzeniem treści digital-focusted. Skupiają się oni na produkcji i postprodukcji wideo, sound brandingu, nadzorze kreatywnym i consultingu. 

Wśród działań WebTalk należy również wymienić zakup mediów i performance, którym zajmuje się dedykowany dział mediów. Tworzone są tam strategie i kampanie, z wykorzystaniem narzędzia paid social, performance marketingu i programmatic. Inny, równie ważny i stosunkowo nowy, bo uruchomiony w 2022 roku, dział udziela wsparcia z zakresu pozycjonowania stron internetowych – SEO, dedykowane e-commerce i rynkom zagranicznym. Ostatnim, w kategorii usług wyróżniających Webtalk, jest marketing B2B, polegający na tworzeniu contentu, wsparciu w komunikacji i budowaniu ekosystemów digital nakierowanych na pozyskiwanie leadów.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)