Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 15.07.2024 r. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza

Ocena:

Jak skutecznie chronić się przed słońcem?

12.05.2023 10:53

Jak skutecznie chronić się przed słońcem?

 

Chociaż lubimy letnią porę za ciepło i promienie słoneczne, warto zadbać o zacienione miejsce do odpoczynku w ogrodzie. Nadmiar słońca na dłuższą metę nie jest zdrowy, ponadto bywa męczący. Jak skutecznie chronić się przed słońcem? Wypróbuj parasole, pergole i altany ogrodowe.


Dlaczego trzeba chronić się przed słońcem? 

Wszystko wymaga umiaru, także dawkowanie sobie promieni słonecznych. Rozsądne przebywanie na słońcu jest zdrowe, a także przyjemne, ale nie o każdej porze dnia. W godzinach południowych zdecydowanie lepiej jest przebywać w cieniu. Nadmierne przegrzanie ciała może prowadzić do udaru, a zbyt długie opalanie do różnorakich chorób skóry łącznie z czerniakiem. Ponadto długie przebywanie na słońcu może powodować oparzenia słoneczne, a także odwodnienie. Szczególnie trzeba chronić przed tym dzieci i osoby starsze. 

Czy w takim razie pozostaje im jedynie przebywanie w domu, gdy na dworze jest piękna, letnia pogoda? Oczywiście, że nie! Pod warunkiem, że w ogrodzie znajdzie się przynajmniej trochę cienia. Jeśli go nie ma – trzeba zadbać, by się pojawił.