Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 20.06.2024 r. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Ocena:

Ostatnie dni na złożenie wniosku na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy

Polska, Wielkopolska, Konin 12.05.2023 00:27

Ostatnie dni na złożenie wniosku na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy

Jeszcze tylko do 18 maja można składać wnioski w konkursie dla przedsiębiorców na projekty w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy. Na ten cel Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeznaczył łącznie 100 milionów złotych.


Jak w nadesłanej na adres poczty elektronicznej naszej redakcji wiadomości poinformowała Rzeczniczka Prasowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie wielkopolskim Marlena Nowicka, płatnicy składek mogą uzyskać dofinansowanie projektów, które poprawią bezpieczeństwo pracy oraz zmniejszą negatywne oddziaływanie szkodliwych czynników w miejscu pracy.

Wnioski można składać tylko do 18 maja 2023 roku. W ramach konkursu każdy płatnik składek może uzyskać dofinansowanie nawet do 80 procent wartości projektu, ale nie więcej niż 300 tysięcy złotych. Przedsiębiorca może otrzymać dofinansowanie nie częściej niż raz na 3 lata.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wybierze projekty, które: poprawią bezpieczeństwo pracy, zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi, czy zredukują niekorzystne oddziaływanie szkodliwych czynników w pracy.

Projekty dotyczyć mogą między innymi zakupu maszyn, urządzeń i sprzętu chroniącego przed hałasem i drganiami mechanicznymi, promieniowaniem elektromagnetycznym, urządzeń służących poprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości.

Wnioskodawca nie może: zalegać z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne, zalegać z opłacaniem podatków, być w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem.

Wniosek o dofinansowanie wraz z dokumentacją należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej, za pośrednictwem strony www.prewencja.zus.pl. Szczegółowe warunki konkursu i dokumenty do pobrania są dostępne pod adresem www.zus.pl/prewencja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pytania dotyczące konkursu można kierować drogą elektroniczną na e-mail: konkurs@zus.pl.

Ostatnie dni na złożenie wniosku
Typ: m4a Rozmiar: 2.45 Mb


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)